MHP Uluyazı’yı gezdi

Milliyetçi Hareket Partisi Çankırı teşkilatı dün Karatekin Üniversitesi kampüs alanında inşaat çalışmalarını inceledi.

Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Ali İbrahim Savaş’ın davetiyle Uluyazı kampüsüne çıkan MHP teşkilatı, devam eden çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Proje çalışmaları hakkında bilgiler veren Rektör Savaş, özellikle sağlık projelerinin Çankırı tanıtımında önemli yeri olacağına değindi. Sağlık açısından dünyaca önemli olan bir projenin Türkiye ayağının Çankırı’da olacağının müjdesini veren Savaş, ayrıca başlattıkları Gıda Kontrol laboratuarının bütçesinin 24 trilyona ulaştığını kaydetti.

 

MHP İl Başkanı Ali Acıbunar’ın “Biz milliyetçi insanlarız. Karatekin Üniversitesi isminin, Çankırı Emir Karatekin Üniversitesi olarak değiştirilmesi gerektiğini düşünüyoruz” önerisine  Rektör Savaş, bu konuyu daha önce düşündüklerini ve yasal olarak teklif sunacaklarını belirtti. Ayrıca Savaş, “ Bu üniversite, bu şehrin Çankırı’nın üniversitesi ve Çankırı’yı ilgilendirmeli. Çankırı denildiğinde akla neler geliyorsa Karatekin Üniversitesi denildiği zamanda akla hemen Çankırı’nın gelmesi gerekir. Bunun için ismin değişmesi için teklif sunacağız. Uluyazı kampüsündeki çalışmalar bittiğinde de bu kampüs için,  Cemaleddin Ferruh Kampüsü ismini düşünüyoruz” dedi.

 

Çalışmaları devam eden binalar hakkında ayrı ayrı bilgiler veren Savaş, şu anda ciddi anlamdaki sıkıntılarının su ve yol olduğunu dile getirdi.

Savaş, devam eden çalışmalar hakkında bilgiler verirken “Şehir dışında üniversitemiz uçuyor diyoruz ama gerçekler öyle değil, Şu an yürüyemiyoruz bile” diyen Çankırı Milletvekili İdris Şahin’e üstü kapalı bir mesaj gönderdi.  Karatekin Üniversitesi’nin gün geçtikçe daha da büyüdüğünü söyleyen Savaş, “ Şehir dışında uçuyor gibi göstermiyoruz. Biz gerçekten uçuyoruz ve küçük bir üniversite değiliz. Bunu ben değil YÖK söylüyor” dedi.

Akşam saatlerine kadar devam eden inceleme sonrasında Uluslararası Dil Öğrenme Merkezi’ni de ziyaret eden Çankırı MHP teşkilatı, nazik davetinden dolayı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Ali İbrahim Savaş’a teşekkür etti.

Çalışmaların kendilerini mutlu ettiğini belirten MHP İl Başkanı Ali Acıbunar, “Mübarek Ramazan gününde bizi buraya davet eden ve çalışmalarıyla bizi mutlu eden Sayın Rektöre teşekkürü bir borç biliyorum. Çankırı’nın her şeyin en iyisini hak ettiğini her zaman söylüyoruz. İnşallah sizin sayenizde Çankırı modern bir üniversite şehri olacak. Çalışmaları bayram sonunda tekrar incelemek istiyorum, Size partim ve teşlikatım adına tekrar teşekkür ediyorum” dedi.