MHP Milletvekili adaylarının BJK ziyareti uğurlu geldi

İlçe, belde ve köy gezilerinin yanı sıra merkezde bulunan ilçe, köy ve spor dernekleri ziyaretlerini de sürdüren MHP milletvekili adayları Dr. Şahin Eraslan ve Hüseyin Yakar Cumartesi akşamı oynanan Beşiktaş-Galatasaray derbisinin ilk yarısını izledi.

Maçın devre arasında konuşan ve Beşiktaş’a gönül veren Hüseyin Yakar, Beşiktaşlı olarak tüm spor kulüplerine başarılar diledi.

Fenerbahçeli olan ve Beşiktaş’a övgüler yağdıran Dr. Şahin Eraslan, “Beşiktaş ilk kurulan ve ilk tescil edilen spor kulübüdür. Balkan, Çanakkale ve İstiklal savaşlarında en fazla şehit veren, resmi liglerde yedi kez en fazla yenilgisiz şampiyon olan ve Türk milli takımını temsil etme hakkı verilen tek takım Beşiktaştır. Ambleminde ay yıldız olan tek kulüp, Türkiye’de her branşta spor okulları açan tek kulüp, Liglerde 10 takıma yenilmeyen tek takım ve düşünce ve yazma özgürlüğünün olmadığı, hatta toplantı bile yapmanın yasak olduğu bir devirde iki kişi bir araya gelmeye korkarken, yasaklara uymayanların ağır şekilde cezalandırıldığı bir dönemde kuruldu Beşiktaş.

Güreş, boks, jimnastik ve halterle başlayan branşlar kısa sürede duyulunca katılımlar çoğaldı ve kurucu Osman paşa ve oğulları tarafından ilk yönetim kurulu kuruldu” dedi.

NEDEN KARAKARTAL?

MHP milletvekili adayı Dr. Şahin Eraslan Beşiktaşlılar derneğinde sporla ilgili yaptığı konuşmanın sonunda, Beşiktaş’a bu lakap kara bir günde takıldı. Bir gün önce takıma hayatını adayan Şeref beyi kaybeden Beşiktaş, Fenerbahçe ile çok önemli, hayati bir maça çıkıyordu. Beraberlik ya da yenilgi ile şampiyonluğa veda edecekti. İşte böyle bir 90 dakika rakip kaleye müthiş akınlar yaptılar. Tribünlerdeki seyircilerin ‘ Kartallar gibi saldırıyorlar. Her biri birer kartal’ benzetmesi ile o günden beri Kara Kartal lakabını taşır Beşiktaş. O gün golsüzlük bozulmamış, şampiyonluğa veda etmişti, ancak kalıcı olan bir şey vardı o da Kara Kartal’dı” açıklamasında bulundu.

Düğüne renk kattı

Abdulhalik Renda Mahallesinde evlerinin önünde baş donanma yapan Mehmet Usta’nın oğlu Ali Usta’nın düğününe de katılan MHP milletvekili adayı Dr. Şahin Eraslan ve partililer bir süre oynayanları izledi.

Dr. Şahin Eraslan dayanamayıp damatla birlikte oynayınca oynadığı oyunla da büyük beğeni kazandı. İzleyenlere Doktorun 10 parmağında 10 hüner var dedirtti.