Dunlop

Mezunları ile bir araya geldi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

36 yıllık bir geçmişe sahip olan Çankırı Meslek Yüksekokulu(ÇMYO) mezunlar derneği tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Geleneksel Pilav Günü’nde mezunlar bir araya gelerek hasret giderdiler. Yaklaşık 500 mezunun katıldığı mezunlar buluşmasına gelenler arasında bebekleri ile gelenlerde vardı.

Meslek Yüksekokulu Merkez Kampusu bahçesinde toplandılar. Çankırı Meslek Yüksekokulu Mezunları Derneği Başkanı Hasan Cocar açılış konuşması yaptı. Cocar, yapılan bu buluşma ile eski arkadaşlıkların, yaşanan anıların yeniden hatırlandığını ifade etti. Daha sonra sözü duygu ve düşünceleri paylaşmak üzere mezunlara ve üniversitede o dönemde çalışan akademisyenlere verdi.

Pilav gününe katılan Rektör Yardımcısı ÇMYO Müdürü Prof. Dr. Rıza Gürbüz, yıllardır yüksek okulda görev yapmaktan son derece memnun olduğunu belirtti. Yaklaşık 500 mezunun katıldığı mezunlar buluşmasına gelenler arasında bebekleri ile gelenlerde vardı.

MHP 21. Dönem Çankırı Milletvekili, Emekli MYO öğretim görevlisi İrfan Keleş, “İnsan ömründe çeşitli arkadaşlıklar kurar. Bunun ilki çocuklukta edindiğimiz arkadaşlıklardır. Mahallede çelik-çomak oynadığımız, top koşturduğumuz arkadaşlardır. Bunları ömür boyu unutmayız. Daha sonra okul arkadaşlıkları, askerlik arkadaşlıkları, mesai arkadaşlıkları başlar. Ben en güzel yıllarımı MYO’ da geçirdim. MYO çalışmakta duyduğum hazzı hiçbir yerde almadığımı söyleyebilirim. Burada çok arkadaş edindim. Hayatta hocalık farklı bir meslek. Yetiştirdiğiniz insanlarda kendinizi görüyor, kendinizi yaşıyor, onların başarılarıyla gurur duyuyorsunuz. Bazı öğrencilerimiz yavrularını da buraya getirmişler. Yani bizim torunlarımız da buradalar. Hepinize hoş geldiniz diyorum” dedi.

Emekli Öğretim görevlisi Şeref Kavak, mezun ettiği öğrenciler ile buluşacağı gün olduğu için uyamadığını ifade etti. Kavak Çankırı’dan 10 yıl önce ayrıldığını, arkadaşlarının kızmaları üzerine ve mezun ettiği öğrencileri ile buluşacağı için Çankırı’ya geldiğini söyledi.

Kendisini yıllarca öğrencilerine adayan emekli öğretim görevlisi Yusuf Naci Bayındır yaptığı konuşmada “Hocalarımızın diktiği fidelerin altında oturuyoruz. Diktiğimiz fidanların bir kısmını ise şimdi genel müdür, mali müşavir, profesör olarak görmek çok mutluluk verici bir duygu. Bıyıkları yeni terleyen Rıza hocamız bugün Rektör Yardımcısı oldu. Bu MYO çok başarılara imza attı.” diye konuştu.

Türkiye’nin birçok şehrinden mezunlar günü için gelen ÇMYO mezunları anılarını ve düşüncelerini anlattılar. Mezunların, anılarının bol yer bulduğu konuşmalar sonrasında hep birlikte dağıtılan pilavdan yenildi. Yemek sonrası özlem gideren mezunlar günü programı yapılan eğlence ve gezinin ardından son buldu.