METEF fuarı sona erdi

27 Nisan – 01 Mayıs 2011 tarihleri arasında Ankara ANFA Altınpark Fuar merkezinde düzenlenen METEF fuarında Çankırı Karatekin Üniversitesinin tanıtımı yapıldı.

Ankara Valiliği, Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen METEF Fuarına; Mesleki Teknik Eğitim Okul ve Kurumları, Üniversiteler, Meslek Kuruluşları, Sanayi ve Ticaret Firmaları katıldılar. METEF fuarında; başta mesleki ve teknik eğitim alanında eğitim-öğretim yapan liseler ve ilköğretim okulu öğrencileri fuara katılıp, kurulan stantları gezerek mesleki ve teknik eğitim konusunda bilgi sahibi oldular.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Rıza Gürbüz 29 Nisan Cuma günü saat 11.00’de ANFA Altınpark Fuar Merkezinde yaklaşık 1100 öğrenci, öğretmen ve idarecilerden oluşan topluluğa “Meslek Yüksekokulları Nedir?” konulu bir konferans verdi. Yoğun ilgi ve katılımın olduğu konferansta; Dr. Gürbüz Meslek Yüksekokullarının Yükseköğretim sistemindeki yeri ve önemini vurguladı.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Meslek Yüksekokulunun standı katılımcılar tarafından yoğun ilgi görüp, beğeniyle karşılandı. Beş gün süren fuar boyunca öğrenciler mesleki teknik eğitim konusunda stantları gezerek fikir sahibi oldular.