Memur Sen’den hayırlı olsun ziyareti

Çankırı Memur Sen İl Temsilcisi Ali Solak ve Sendika Şube Başkanları ve yönetim kurulu üyeleri Çankırı Baro Başkanlığı’na seçilen Av. Erkan Köroğlu’na hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi.

Çankırı Memur Sen İl Temsilcisi Ali Solak, Memur-Sen camiası adına hayırlı olsun dileklerini ileterek, Çankırı ve Türkiye’yi önümüzdeki süreçte önemli meselelerin beklediğini ve bu meselelerin çözümünde, ileri demokrasi hedefindeki ülkemizde, sivil toplumun önemli bir misyonu olduğunu vurguladı. En önemli memleket meselesinin şu an sivil ve katılımcı Anayasa olduğunu ve bu kapsamda Memur-Sen olarak Türkiye genelinde geniş katılımlı bir anketle ilk defa halka sorarak bir taslak hazırlayacaklarını belirtti. Bu güne kadar hazırlanan taslakların hep bir zümrenin hazırladığı taslaklar olduğuna dikkat çeken Solak, Memur-Sen inşallah bu anket çalışması sonucu hazırlayacağı Anayasa Raporunu, Meclis Başkanlığı başta olmak üzere bütün siyasi partilere sunacaktır dedi.

Çankırı Baro Başkanı Köroğlu ise, Memur-Sen İl Temsilciliği’nin yapmış olduğu nazik ziyaretten dolayı teşekkür ederek, sivil toplum kuruluşların hep birlikte çalışması gerektiğini ve demokrasinin vazgeçilmez öğesi olduğunu belirtti. Çankırı Barosu avukatların genç ve dinamik oluşunun Çankırı’ya hizmet için önemli bir şans olduğunu belirtti. Köroğlu, ayrıca Çankırı Barosu olarak hukuki anlamda her zaman Memur-Sen’in ve sivil toplum örgütlerinin yanında olduklarını söyledi. Ülke olarak yeni bir seçim sürecinden geçtiğini, şu anda ülkemizin önünde en önemli gündemin sivil anayasa yapma görevi olduğunu ve bunun mutlaka gerçekleşmesi gerektiğini söyleyen Köroğlu, Çankırı Barosu olarak da anayasa yapma konusunda tüm sivil toplam örgütleri olarak bir komisyon kuracaklarını herkesimle görüşeceklerini söyledi.

Daha sonra Çankırı Memur Sen İl Temsilcisi Ali SOLAK ve beraberindeki heyet Çankırı Barosundan ayrıldı.