Memiş, “Kamu-Sen devamlı büyüyen bir sendika”

Türkiye Kamu-Sen Çankırı İl Temsilciliği 2012 yılını değerlendirmek üzere basın mensupları ile bir araya geldi. 2012 yılının memur açısından iyi geçmediğini aktaran Türkiye Kamu-Sen Çankırı İl Temsilcisi Metin Memiş, “Umarım 2013 yılı daha güzel olur fakat şu anki görüntü 2013 yılının memur açısından 2012 yılından farklı olmayacağını göstermektedir” dedi.

Cumhuriyet tarihinde ilk defa memurun 5 ay zamsız çalıştığını da ifade eden Memiş, “Konuya tepkimizi gösterdik fakat zam yerine biber gazı aldık” dedi.

“Memur arkadaşlar bu nedenle üye olacağı sendikayı iyi sorgulamalı” diyen Memiş, “Kamu-Sen her yanlışa karşı tavrını net bir şekilde ortaya koymuştur. Türkiye Kamu-Sen’in bu nedenle sesi kısılmak isteniyor” dedi.

Türkiye Kamu-Sen’in yaşanan olumsuzluklara rağmen kurulduğu günden bu yana büyüyerek yoluna devam ettiğini de aktaran Memiş, “Üyelerimizin özlük haklarını ve görevde yükselmeleri gibi bir çok konuda elimizden gelen tüm çalışmaları yapıyoruz” dedi.

Türkiye Kamu-Sen’e bağlı sendika temsilcilerinin de söz aldığı toplantıda ortak sorun, memurların özlük hakları ve görevde yükselme konuları oldu.

2012’nin sonunda kurulan Emniyet Sen içinde her türlü desteğe hazır olduklarını ifade eden Memiş, şunları kaydetti: ‘’ Her türlü lojistik desteğe hazırız. Yer sıkıntısı yaşıyorlarsa yer açarız. Lojistik destek lazımsa onu da sağlarız. Emniyet Sen’in bizimle hareket etmesini istiyoruz.’’