Mekke’de Çankırılı adı yaşacak.


Suudi Arabistan’ın Mekke şehrinde ATK inşaat firmasının yapımını üstlendiği 50 katlı dev binanın çalışmaları, Çankırılı Burak Akça’nın mühendisliğinde ilerleyecek.

Kutsal topraklar olarak bilinen Mekke’de görev yapmanın büyük bir mutluluk olduğunu belirten İnşaat Mühendisi Burak Akça “İnşa edeceğimiz bina Mekke’nin en lüks binalarından birisi olacak. Toplam 50 kattan oluşacak inşaat, 3 blok halinde inşa edilecek. Daha önce birçok inşaat firmasından teklif aldım fakat aralarında en uygun bunu gördüm. Bu yüzden Mekke’de çalışmayı seçtim. Mekke’de görev yapacağım için mutluyum. İçimde tarifsiz bir mutluluk yaşıyorum. Allah nasip ederse kutsal topraklarda hem kendi adımı, hem de Çankırı adını en iyi şekilde temsil edeceğim” dedi.

Ailesinden uzak kalmanın üzüntüsünü yaşadığını dile getiren Akça, “ Ailemden uzak kalacağım için üzgünüm ama içimdeki mutluluk, bu üzüntüyü tamamen yok ediyor. Mekke’de görev yapmak gerçekten her kula nasip olmaz. Nasipse önümüzdeki ay yola çıkıyoruz. Mekke’de bizim inşa ettiğimiz kalıcı bir eserin kalacağını düşündükçe, aile özlemini unutuyorum. Allahın izni ile bu işi alnımızın akı ile bitirip döndüğümüzde, Mekkeliler, Türk hacılar Kabe’yi ziyaret ederken, ‘Bu binada Çankırılı bir mühendis görev yaptı’ diyecekler. Bunu duymak benim için büyük bir mutluluk, Türk hacılar içinde bir gurur vesilesidir” dedi. Karatekin