Mehmetçik Ortaokulunda TÜBİTAK Sergisi Açıldı

Mehmetçik Ortaokulu tarafından hazırlanan ve bu yıl ikincisi düzenlen TÜBİTAK sergisi 6 Mayıs 2014 Salı günü Okul fuaye salonunda açıldı.

Serginin açılışına Vali Yardımcısı Yakup Tat, Karatekin Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanı ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Demirtaş, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Müdür Yardımcısı Ali Kesik, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürleri, Okul Aile Birliği Yetkilileri, Öğretmenler, Veliler ve öğrenciler katıldı.

Bu yıl ikincisi düzenlenen sergide her sınıftan hazırlanan ve toplam 25 eserin katıldığı sergiyi gezen Vali Yardımcısı Yakup Tat ve Prof.Dr. İbrahim Demirtaş ile eserleri tek tek inceleyerek proje sahibi öğrencilerden eserlerin amaçları ve yapım aşamaları ile ilgili bilgi alarak medeni cesaretlerinden ve becerilerinden dolayı öğrencileri kutlayarak, bu becerilerini önümüzdeki yıllarda daha da geliştirerek ilimize ülkemize faydalı eserler üretmeleri temennilerinde bulunurken ihtiyaç duydukları anlarda da her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirttiler.

Serginin gezilmesinin ardından konuklara yapılan ikramın ardından program sona erdi.