Mehmet Ali Şahin İlçe Stadı açıldı

Şabanözü ilçesinde yapılan bir şelale ile Mehmet Ali Şahin İlçe Stadı dün düzenlenen törenle hizmete girdi.

Açılış törenine eski Meclis Başkanı Mehmet Ali Şahin, AKP Milletvekilleri Hüseyin Filiz ve İdris Şahin ile  çok sayıda siyasi ve bürokratlar katıldı.

Açılış töreninde bir konuşma yapan Şabanözü Belediye Başkanı Ali Çapçı, küçük bir belediye olarak zor bir işi başardıklarını söyledi. Belediye olarak yapmayı planladıkları işleri anlatan Çapçı, siyasi ve bürokratlarla uyum içinde çalıştıklarını belirterek, “İlçemizi yaşanabilir bir kent yapmak adına bu çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bu stat ile ne kadar gurur duysak azdır” dedi.

Modern bir spor tesisi kazandırmanın mutluluğunu yaşadığını belirten Çapçı, eski Meclis Başkanı Mehmet Ali Şahin’e teşekkür etti.

Ardından kürsüye çıkan Şabanözü Kaymakam Vekili Harun Ersin Polat, Şabanözü’nün sanayisi ile her geçen gün büyüdüğünü ve geliştiğini belirterek, “İlçemizin  böyle bir stada ihtiyacı vardı. Gençlerimiz bu stat sayesinde modern bir tesiste çalışma imkanı bulacak” dedi. Polat son olarak Şabanözü’nün bu stat sayesinde sadece sanayisiyle değil, sporla da adını duyuracağını kaydetti.

Daha sonra kürsüye çıkan AKP Milletvekili Hüseyin Filiz, yapılan çalışmaları işaret ederek, “Bu stat sayesinde bir belediye başkanının neler yapabileceğini hep birlikte gördük” dedi. Şabanözü’de işsizliğin olmadığını söyleyen Filiz, Şabanözü OSB’de boş yer bulunmadığını ifade etti. Şabanözü’nün gelişiminde Ankara’ya yakınlığının avantajı olduğunu kaydeden Filiz, “Biz de Tüney bölgesine bir OSB kurmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ankara’ya yakınlığın ne kadar avantajlı olduğunu Şabanözü sayesinde gördük” dedi.

Protokol konuşmalarının devamında kürsüye gelen AKP Milletvekili İdris Şahin, Şabanözü’nün modern bir spor tesisine kavuştuğu için çok mutlu olduğunu ifade etti. Atatürk’ün “Ben sporcunun zeki, çevik, aynı zamanda ahlaklısını severim” sözünü hatırlatan Şahin, sporun gençler için önemli bir aktivite olduğunu söyledi.

Şahin’in ardından kürsüye çıkan eski Meclis Başkanı Mehmet Ali Şahin, sözlerine bir düzeltme yaparak başladı. Kürsüye ‘meclis başkanı’ ünvanıyla davet edildiğini aktaran Şahin, “Ben eski meclis başkanıyım. Aramızda siyaseti yakından takip etmeyenler olabilir. Ben şu an Karabük Milletvekili olarak parlementodayım” dedi.

Siyaset hayatına Çankırı’da başladığını belirten Şahin, “Her makam geçicidir. Benim için en önemli makam kardeşlik makamıdır. Ben bu güne kadar hep kendimi Çankırı’nın fahri milletvekili olarak gördüm. Sizlere hizmet etmek benim için bir onurdur” ifadelerini kullandı.

Şabanözü’nün hızla gelişen bir ilçe olduğunu söyleyen Şahin, “Ben iddia ediyorum ki; Şabanözü sadece Çankırı’nın değil, Türkiye’nin son 10 yılda en hızlı büyüyen ilçeleri arasındadır. Böyle gelişen bir kentin modern tesislere ihtiyacı vardı. İşte bu modern tesislerden bir tanesi de bu stat oldu ” dedi.  Sporun tanıtım adına önemli bir aktivite olduğunu belirten Şahin, hayırlı olsun temennileriyle sözlerini noktaladı.

Stat yapımında emeği geçenlere plaket takdim edilmesinin ardından, seçilmişler ve atanmışlar arasında futbol maçı yapıldı ve maçı seçilmişler takımı 7-1 kazandı. Birincilik kupasını İdris Şahin verdi.