Meclisin gündemi personel ücretleri

İl Genel Meclisi Aralık ayı toplantılarının 4.’sü dün İl Genel Meclisi Toplantı Salonu’nda Osman Canbaz başkanlığında üyelerin tamamının katılımıyla gerçekleşti.

Açılış ve yoklama ile başlayan programda 2 gündem maddesi ile toplanması planlanan toplantıya 2 madde daha oybirliği ile ilave edildi. Toplantının ilk gündem maddesi olan Ilgaz Kaymakam Lojmanına demirbaş alımı için 4 bin 500 lira ödeneğin aktarımı okunan talep yazısından sonra meclisin oylamasına sunuldu. Oy birliğiyle kabul edilen maddeden sonra meclisin ikinci gündemi olan sözleşmeli personellerin ücretlerinin belirlenmesi maddesine geçildi. Personel Müdürü Fehat Gür tarafından yapılan sunumda şu anda idare bünyesinde 2 mühendis, 3 tekniker çalıştırıldığı kaydedildi. Kısmi zamanlı çalışan mühendis ücreti 800 lira olarak belirlenirken, tam zamanlı mühendis için 2 bin 195 lira ücret meclis tarafından uygun görüldü. Ayrıca Özel İdaresi bünyesinde sözleşmeli olarak çalışan 3 tekniker içinde 1700 lira ücret belirlendi.

Daha sonra meclis gündemine ilave edilen diğer maddelere geçildi. Yapraklı İlçe Özel İdaresi personeli giderleri için talep edilen 8 bin 594 lira ve diğer personel giderleri için talep edilen 833 lira ödeneğin aktarılması hususu görüşüldü. Okunan talep yazısından sonra meclisin kabulüne sunulan ödenek oy çokluğu ile kabul gördü.

Ardından oylanan son madde de ise Çerkeş’e yapılacak kaymakam lojmanı projesi için talep edilen 7 bin 500 lira ödenek meclis üyelerinin kabulü ile ilçeye aktarıldı.