Meclisin gündemi “personel”

İl Genel Meclisi Kasım ayı toplantılarının 6. birleşimi dün İl Genel Meclisi Salonu’nda Osman Canbaz başkanlığında üyelerin tamamının katılımı ile gerçekleştirildi.

 

Açılış ve yoklama ile başlayan tek gündem maddesinin görüşüleceği toplantıya ek olarak 3 madde daha eklendi.

 

İlk olarak memur ve hizmetli olmadıkları halde geçici olarak devlet bünyesinde çalışan işçilere verilecek yol giderleri ve gündelik tespitleri konusu görüşüldü. Bahar Duman tarafından yapılan sunumdan sonra madde oy birliği ile kabul edildi.

 

Daha sonra gündeme eklenen ikinci ve üçüncü maddelerde Eldivan İl Özel İdaresi personel giderleri için 650 lira, Şabanözü İl Özel İdaresi personel giderleri için de 7 bin 750 lira ödenek aktarılması hususu görüldü. Oy birliğiyle kabul edilen maddelerden sonra meclisin son gündeminde önceki günkü madde Ovacık Köyü ile Aşağı Ovacık Köyü arasındaki sınır itilafı konusu vardı. Konu oy birliği ile Aralık ayı toplantılarına ertelendi.

 

 

Öbür ay olsun, yevmiyeli olsun

 

İl Genel Meclisi’nin dünkü toplantılarında ince bir ayrıntı dikkat çekti.

 

Önceki gün tek gündemin görüşüldüğü Merkez Ovacık Köyü ile Kızılırmak Aşağı Ovacık Köyü arasındaki sınır itilafı konusu araştırılmak üzere komisyonlara gönderilmiş ve detaylı bilgi istenmişti. Meclisin dünkü toplantısına da sınır itilafı konusu damgasını vurdu. Komisyonlardan meclise gelen öneri ile gündem maddesinin Aralık ayı toplantılarına ertelenmesi istendi. Komisyonların bu ay yoğun olduğunu aktaran Meclis Başkanı Osman Canbaz, konuyu oy birliğine sundu. Oy birliği ile kabul edilen madde Aralık ayı gündemine alındı.

 

Tek gündem maddesinin 3 farklı toplantıda görüşülmesi dikkat çekerken, Kasım ayı toplantılarının bütçe ayı olması nedeniyle tamamının dolu olması bu yüzden konunun Aralık ayına alınması da manidar oldu