Dunlop
featured

Meclis üyeleri tartıştı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İl Genel Meclisi Kasım ayı birleşimlerinin 7. dün gerçekleştirildi. Dün gerçekleştirilen birleşimde gündem maddelerinden daha çok meclis üyeleri Ahmet Çelik ve Mahir Özdemir’in karşılıklı tartışmaları öne çıktı.
İl özel İdaresi’nin 2015 yılı yatırım ve çalışma programına ait incelemesini tamamlayan komisyonların raporlarının ele alındığı gündem maddesinde Bayramören İl Genel Meclis Üyesi Ahmet Çelik, Tarım ve Köylere Yönelik Hizmetler Komisyonu Başkanı Mahir Özdemir’e Bayramören ilçesine bağlı Karakuzu-Yayla Mahallesi arasındaki 5 km’lik yolun programa niçin alınmadığını sordu.
Her iki meclis üyesinin “Sen beni dinlememişsin”, “Sen beni dinlememişsin” sözleri ile başlayan tartışmada araya giren İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi Şeker, “Biz hiç bir şeyi gizli kapaklı yapmıyoruz ve ilçelerin sorunlarını bir bir masaya yatırdık ihtiyaçlarını topladık. Programa alınması gerekenleri de aldık. Geniş bir program yaptık. Bu çalışmaları elimizden geldiği kadarıyla bitirmeye çalışacağız. Bizim bütçemiz bu programa alınanların %15’ine yetmez. Milletvekillerimizin gayreti ile gelecek ödeneklerle bunu başaracağız. Öncelikle aciliyet gerektiren yerleri yapacağız. Bu konuda bir sitem etmenin manası yok” dedi.
“Meclisin istek ve dilekleri yapılması gerekir” diyen Bayramören İl Genel Meclisi üyesi Ahmet Çelik, “Seçim döneminde milletvekilleri söz verdi ve bu konuda bakının talimatı olmasına rağmen bu konu programa girmiyorsa bir sıkıntı var demektir. Programa almadığımızı vekillere söyleyelim” dedi.
Çelik’in sözleri üzerine Mahir Özdemir, “İlgili yerlerden para gelirse programa alınır. Üstelik biz daire amirlerinden emir almadık bilgi aldık” dedi.
Karşılıklı atışmalar sonrasında Meclis Başkanı Şeker araya girerek, “Biz Çankırı’ya hizmet için seçilmiş insanlarız, iktidarıyla muhalefetiyle. Bizim öncelikli hedefimiz insanlarımızın yaşam kalitesini yükseltmektir” dedi.
Şeker ayrıca, Çelik’e “Önünüzde mikrofon var diye konuşmayın. Size söz vermedim” dedi.
meclis (20)x