Meclis toplantıları sona erdi

Çankırı\'yı Onlar DenetleyecekAçılış ve yoklama ile başlayan toplantıya AKP Meclis üyesi Ahmet Çelik mazereti nedeniyle katılamazken, mecliste 3 konu görüşülerek karara bağlandı.

Meclis toplantısının ilk gündeminde 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanunu’nun 17. maddesi gereğince idarenin gelir ve gider hesaplarının denetimi için gizli oylama usulü ile denetim komisyonu belirlendi. AKP grubu tarafından verilen öneride Ali Doğan, Mehmet Şahin, Hasan Bozkuş ve Cihan Sezer’in ismi yer alırken, MHP grubu partisi adına denetim komisyonuna Hüseyin kaymak’ı önerdi. 26 geçerli oyun kullanıldığı oylama sonucunda denetim komisyonu 4 AKP’li, 1 MHP’li meclis üyesinden oluşurken, önerilerde ismi yer almayan Kızılırmak Meclis Üyesi Tuğrul Kaya’ya da oy çıktı.

Denetim komisyonunun belirlenmesinin ardından ikinci gündem maddesine geçildi. İkinci gündem maddesinde idarenin makine parkında bulunan araçların kira bedelleri tespit edildi. Yapılan sunumda kira bedellerinin 2012 yılı ile aynı olduğu ve hiçbir zam yapılmadığı belirtilirken, Meclis Başkanı Osman Canbaz, kira fiyatlarının piyasa değerinin çok üstünde olduğunu kaydetti. Yapılan oylamada kira bedelleri 2012 yılı bedelleri ile aynı olarak oybirliği ile kabul edildi.

Meclisin üçüncü gündeminde ise Özel İdare hizmetlerinde kullanılmak üzere 1 çekici, 1 treyder ve 1 su tankeri satın alınması hususu görüşüldü. Yapılan bilgilendirmelerin ardından meclis onayına sunulan konu oy birliği ile kabul gördü.

Gelecek toplantı gününün belirlenmesiyle devam eden toplantı dilek ve temenniler bölümüyle son buldu.