Meclis toplantıları sona erdi

İl Genel Meclisi Haziran ayı 5. birleşimi dün İl genel meclisi Toplantı Salonu’nda Osman Canbaz başkanlığında yapıldı. Açılış ve yoklamadan sonra başlayan toplantıya tüm meclis üyeleri katılırken, toplantıda 9 gündem maddesi görüşüldü.

Toplantının açılışında bir konuşma yapan Meclis Başkanı Osman Canbaz, toplantı gündemine gelen talepler üzerine yeni gündem maddeleri ekleneceğini söyledi.

İl genel Meclisi tatil ayının Ağustos solarak belirlenmesinin ardından başlayan toplantıda Korgun ilçesi kaymakam lojmanının bakım ve onarım giderleri için 15 bin lira ödenek aktarıldı.

Günden diğer maddesinde de Çerkeş’te bulunan kaymakam lojmanının bahçe duvarı yapımı için ilçeye 8 bin lira ödenek gönderildi.

Meclis tarafından kabul edilen diğer gündem maddesinde de içme suyu işlerinin yapılabilmesi için özel idare bütçesinden 205 bin lira ödenek aktarıldı ve imzalanacak protokol için Çankırı Valisi Vahdettin Özcan’a yetki verildi.

Diğer gündem maddesinde ise Orta’da bulunan Anadolu Termik Santralleri ve Düzenli Depolama Tesisi için Yaylakent Deresi’nde bulunan suyun 20 yıllığına kiraya verilebilmesi için il encümenine yetki verilmesi hususu görüşüldü. Görüşmelerin ardından konu incelenmek üzere komisyona havale edildi.

Meclis daha sonra Özel İdare Norm Kadro cetvelinde bulunan dolu ve boş durumdaki kadroların değiştirilmesi hususunu görüştü. İnsan Kaynakları Müdürlüğü görevlilerinin yaptığı bilgilendirmenin ardından konunun komisyonlara havale edilmesi önerildi.  Meclis onayına sunulan öneri oy birliği ile kabul gördü.

Dilek ve temenniler ile devam eden toplantı, gelecek toplantı gününün 1 Temmuz olarak belirlenmesiyle son buldu.