Meclis toplantıları başladı

İl Genel Meclisi Temmuz ayı birleşimlerinin ilki dün gerçekleştirdi. İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi Şeker’in izinli sayıldığı dünkü birleşime Hüseyin Çetiner başkanlık etti.

Temmuz ayının ilk birleşiminin gerçekleştirildiği dünkü toplantıda Çankırı İl Özel İdaresinde 4857  sayılı İş Kanununa göre İşçi kadrolarında çalışan personelle ilgili unvan değişikliği konusunda yönetmelik çıkarılması ve uygulanması konusuna ait  incelemesini tamamlayan Plan ve Bütçe Komisyonu raporu meclis üyelerine sunuldu.

Haziran ayı meclis toplantısında gündeme gelen ve İl Özel İdaresi İnsan Kaynakları Müdürü Ferhat Gür’ün bir çok ilin bu yönetmeliği çıkardığını belirterek, “Biz de diğer illeri rehber aldık ve bir çalışma yaptık. Kurum içi sınavlar sonucunda başarılı olan çalışanlarda unvan değişikliği yapılacak” diyerek meclis üyelerini bilgilendirmesi sonrasında gündem maddesi Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edilmişti. Konu üzerine çalışmalarını tamamlayan Plan ve Bütçe Komisyonu raporunu meclis üyelerine sundu. Rapor hakkında komisyon başkanı Alaattin Kahyaoğlu meclis üyelerini bilgilendirdi.  Gerçekleştirilen bilgilendirme sonrasında rapor oy birliği ile kabul edildi.

meclis (1)