Dunlop

Meclis, denetmenlerini seçti

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İl Genel Meclisi Ocak ayı ikinci toplantısını dün İl Genel Meclisi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirdi.

 

Yoklamadan sonra tek gündemlik toplantıda, önceki yılın gelir ve gider hesaplarını denetlemesi için gizli oylama ile bir denetim komisyonu oluşturulacağı belirtildi. Gündem maddesi öncesi kısa bir açıklama yapan İl Genel Meclisi Başkanı Osman Canbaz, komisyonun ‘3 kişiden az 5 kişiden çok’ olamayacağını ve ‘gizli oylama’ usulü ile yapılacağını kaydetti. Canbaz ayrıca, komisyonun Şubat ayı sonuna kadar çalışmalarını tamamlayarak Meclis Başkanlığına bildirmesi gerektiğini söyledi.

 

Konuşmanın ardından denetim komisyonunun 5 kişiden oluşması meclisin kabulüne sunuldu. Oy birliği ile kabul gören maddeden sonra Meclis Başkanlığına iletilen parti önergeleri okutuldu. İlk önergede Seyfettin Demirtaş, Avni Demircioğlu, Ali Karaca ve Tuğrul Kaya’nın isimleri bulunurken, ikinci önergede ise Galip Eker’in ismi yer aldı.

 

Yapılan oylama sonucunda toplam 27 oy kullanılırken, denetim komisyonu için sunulan parti önergelerinin ikisi de kabul gördü. Meclis toplantısı denetim komisyonu oluşturulmasından sonra ‘hayırlı olsun’ temennileriyle son buldu.