Meclis 2011 yılı toplantılarını tamamlandı

İl Genel Meclisi Aralık ayı son birleşimi dün İl Genel Meclisi Toplantı Salonu’nda Osman Canbaz başkanlığında yapıldı.

Açılış ve yoklama ile başlayan ve 2 gündemle tamamlanması planlanan toplantıya 3 madde daha eklendi. İlk olarak Korgun Özel İdare Personel giderleri için 2 bin 500 kaymakam giderleri için 600 liralık talep görüşüldü. Oy birliği ile kabul edilen maddeden sonra meclis gündeminin ikinci maddesinde Ilgaz’da öğretmenevi olarak kullanılan 3 katlık betonarme bina vardı. Talep üzerine bina ilçe kütüphanesi olarak 10 yıllığına İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne tahsis edildi.

Ardından Atkaracalar Çok Programlı Lisesi’nin onarım giderlerinde kullanılmak üzere talep edilen 26 bin 467 lira ödenek görüşmeye sunuldu. Okunan talep yazısının ardından konu oy çokluğu ile kabul gördü.

Meclisin son gündemi ise Ilgaz Milli Piyango Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi genel onarım giderleri için talep edilen 9 bin 929 liralık ödeneğin aktarılması idi. Meclisin oylarına sunulan ödenek oy birliği ile kabul edildi.

Dilek ve temenniler ile devam eden Aralık ayı son birleşimi gelecek toplantı gününün 2 Ocak olarak belirlenmesiyle son buldu.