MEB Şube Müdürü Görevlendirme genelgesini geri çekti

Türk Eğitim Sen Genel Merkezinin iptal davası açtığı şube müdürlüklerine sınavsız ve keyfi atama yapma amaçlı olarak çıkarılan 2012/44 sayılı genelge,29.12.2012 tarihli ve 2012/46 sayılı müsteşar imzalı genelge ile yürürlükten kaldırıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı  İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü 29.12.2012/250926 sayılı Bakan Adına Müsteşar M. Emin Zararsız imzalı yazı ile 2012/44 sayılı İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine tahsis edilen Şube Müdürü kadrolarına “Görevlendirme/Atama” konulu ilgi genelgeyi yürürlükten kaldırdığını duyurdu.

Geçtiğimiz günlerde genelge gereği ilimizde 9 boş kadro için atama gerçekleştirilmiş ve konuyla ilgili olarak Vali Vahdettin Özcan, “Yeni 9 tane Şube Müdürü atadık Pazartesi günü yeni görevlerinde işbaşı yapacaklar. Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün ilgi (b) genelgesi ile İl ve İlçe Milli Eğitim Mü­dürlükleri yeniden teşkilatlandırılmış ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze 13 Şube Müdürü Kadrosu tahsisi yapılmış olup ilimizde boş bulunan dokuz kadro için görevlendirmeler yapıldı.” demişti.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın görevlendirme genelgesini geri çekmesi sonrasında kadrolar tekrar boş kaldı.