Dunlop

KUZKA Yatırım Destek Ofisleri Teşvik Belgesi Başvuruları Almaya Başladı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

20 Haziran 2012 tarihinde yayımlanarak yürürlüğe giren yeni teşvik sisteminde Kalkınma Ajansları genel teşvik sistemi kapsamına giren ve ekte belirtilen yatırım konularına yönelik teşvik belgesi düzenlenmesi konusunda yetkilendirildi.

Konu hakkında bilgi veren Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA), “Kastamonu, Çankırı ve Sinop illerine yatırım yapmayı planlayan yatırımcılarımız bu yeni düzenleme ile daha önce Ankara’ya yapmaları gereken genel teşvik uygulamaları kapsamındaki başvurularını kendi illerinde yer alan Yatırım Destek Ofislerimize yapabilmeleri sağlanmıştır.

Sabit yatırım tutarı 500.000 (Beşyüzbin) TL’yi geçen yatırımlar için yatırım tutarına, sektörüne ve yerine göre değişen oranlarda sağlanan desteklerle ilgili detaylı bilgi için ofislerimizde görev yapan uzmanlarımıza danışabilirsiniz.

Bölgesel, büyük ölçekli ve stratejik yatırımlar kapsamındaki teşvik belgeleri için başvuruların doğrudan Ekonomi Bakanlığı Teşvik Uygulama Genel Müdürlüğü’ne yapılması gerekmektedir. Ancak Yatırım Destek Ofislerimiz bu kapsamdaki teşvik belgeleri başvurularının hazırlanarak Ekonomi Bakanlığı’na iletilmesi sürecinde de yatırımcılarımıza teknik destek vereceklerdir” dedi.

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı Yatırım Destek Ofisleri iletişim bilgileri:

Çankırı Yatırım Destek Ofisi

Telefon : +90 (376) 213 79 88 / + (90) 530 388 70 83

Faks                 : +90 (376) 213 65 87

E-Posta            : cankiriydo@kuzka.org.tr

Adres               : Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası Giriş Katı Cumhuriyet Mah. Kuyumcular Sokak No: 7

18100 Merkez – ÇANKIRI