KUZKA Genel Sekreteri ayrılıyor

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) Genel Sekreteri Prof. Dr. Hüseyin Şen, 2.5 senedir yürüttüğü görevinden ayrılıyor.

2.5 yıldır sürdürdüğü Genel Sekreterlik görevinden ayrılan Şen dün Vali Özcan’a veda ziyaretinde bulundu. Vali Özcan çalışmalarından dolayı Şen’e teşekkür ederek hediye takdim etti. “Hepimiz kamu hizmeti yapıyoruz ve KUZKA ile Çankırı’nın bir sorunu yok” diyen Vali Özcan, teklif çağrılarından Çankırı’nın daha iyi yararlanması için daha fazla proje üretmesi gerektiğini vurguladı.

“Bölge bizim bölgemiz” diyerek konuşmasına başlayan Şen, “Başlangıçta halkla ilişkiler konusunda biraz zayıf kaldık. 3 ilimize de aynı perspektifle baktık. Ajansımız şu anda 26 ajans arasında ilk beşte yer alıyor. Kurumsallaşmamızı ve alt yapımımızı tamamladık” dedi.

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi Bölüm Başkanı olan Şen, “Bu bir bayrak yarışı. 2.5 yıldır bu görevi yürüttüm ve bayrağı başka arkadaşıma devrediyorum” dedi.

Ajans olarak yeni teklif çağrılarına da çıktıklarını aktaran Şen, “Kolektif olarak çalışın. Bir kurum değil her kurum birlikte hareket etmeli. Eğer kolektif hareket edilirse daha çok proje üretilir” dedi