KUZKA’dan e-ticaret eğitimi

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) 13-17 Şubat tarihleri arasında e-ticaret eğitimi düzenleyecek. Konu hakkında bilgi veren KUZKA Genel Sekreterliği: “Çağımızın getirdiği en önemli yeniliklerden biri olan internet, özellikle 90’lı yıllardan itibaren hayatımızın hemen hemen her alanında yer almaya ve toplumun her kesimini etkilemeye başlamıştır. İşletmeler de bu gelişme ve yeniliğin dışında kalamamış, ticari faaliyetleri söz konusu değişim ve yeniliğe paralel olarak gelişim göstermiş ve işletmelere yeni fırsatlar sunmuştur. Bu bağlamda geleneksel ticaret yöntemlerini daha ileri bir boyuta taşıyan e-ticaret ülkemizin de gündeminde önemli bir yere oturmuştur.

Ajansımız ticari hayatın çağın gerekliliklerine uyumunu tesis etmek amacıyla, bölge illerimizdeki kurumlarla işbirliği içinde e-ticaret eğitimi düzenleyecek olup; bu eğitimlerin ilki, 13-17 Şubat 2012 tarihleri arasında Kastamonu’da, Kastamonu Üniversitesi, Kastamonu TSO ve Kastamonu Belediyesi ile işbirliği içinde düzenleyecektir.

Eğitimlere katılabilecek kursiyer sayısı 25 kişilik kontenjanla sınırlı olup; eğitim programına ön başvurular 28 Ocak 2012 – 6 Şubat 2012 tarihleri arasında Ajansın resmi web-sitesi www.kuzka.org.tr  üzerinden online olarak alınacaktır.  Ön başvuruların ardından, mülakat yoluyla nihai katılımcıların seçimi yapılacaktır.

Eğitim 13-17 Şubat 2012 tarihleri arasında Kastamonu Belediyesi Eğitim Salonu’nda gerçekleştirilecektir.  Eğitimin içeriği ilerleyen günlerde Ajansımızın resmi web-sitesinde (www.kuzka.org.tr)  yayımlanacaktır.

E-ticaret eğitiminden yararlanacak katılımcıların eğitim sonunda;

Ulusal ve Uluslararası Pazar Araştırması,

Hedef/Rakip Pazarların Tespiti & Fiyat Analizleri,

İnternette Kurumsal Kimlik,

Arama Motorlarının Çalışma Prensipleri,

Mobil Ofis Uygulamaları,

Dış Ticarette Teslim Şekilleri,

Gümrük İşlemleri,

Dış Ticarette Kullanılan Belgeler,

Uluslararası Ödeme Şekilleri,

İhracat Rejimi,

Kambiyo İşlemleri,

İthalat Rejimi,

Devlet Destekleri,

NATO, BM Online İhaleleri,

B2B Ticaret Portalları  konularında geniş bilgi sahibi olmaları hedeflenmektedir.

Eğitim süresince konunun uzmanları tarafından teorik ve pratik bilgileri aynı anda sunulacaktır. Eğitim sonunda katılımcılara sertifika verilecektir” dedi