Kutsal topraklara yolculuk başladı

Diyanet İşleri Başkanlığı’nca organize edilen ilk Hacı kafilesi Çarşamba günü akşam 21:300’de Çankırı Otogarından dualarla uğurlanacak.
Bu sene gerçekleştirilen hac organizasyonuna 2007 yılında ön kayıt yaptırıp da bu zamana çıkmayanlar arasında gerçekleştirilen kura ile ismi çıkanlar gidecek.
Kutsal topraklara yolculuk başladı. Milyonlarca hacı Haç vazifesini yapmak üzere kutsal topraklara hareket etmeye başladı. Bu sene ilimizden toplam 324 hacı adayı kutsal topraklara gidecek. 174’ü Diyanet İşleri Başkanlığı’nca olmak üzere özel şirketler de dahil toplam 324 hacı adayı kutsal topraklara gitmek için yola çıkıyor.
Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı olarak hacca gidecek olan hacı adayları Çarşamba günü akşam Çankırı Otogarından dualarla uğurlanacak. Ankara 7. kafileye dahil olacak olan hacı adayları Kızılırmak İlçe Müftüsü Mustafa Aktaş başkanlığında kutsal görevlerini ifa edecek. Ömer Demir, Hayrullah Karahasan, Ali Karatatar ve Ramazan Yeni’nin grup başkanlığını yaptığı Çankırı kafilesi 3 Eylül 2014 Çarşamba günü Çankırı’dan hareket edecek ve 4 Eylül 2014 Perşembe günü ise uçakla Medine’ye inecek.
Hac vazifesini yapacak olan vatandaşlarımız 14 Ekim 2014 Salı günü Mekke’den Türkiye’ye hareket edecekler.

Yazarlarımız Hakkında