Dunlop
featured

Kurumun çalışmalarını ve hedeflerini anlattı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Özel Namık Tanık Eğitim Kurumları Müdürü Mükremin İçer, Özel Namık Tanık kolejinin öğrencilere kazandırmak istediği üç hedefi olduğunu kaydetti.

Gazetecilerle kahvaltılı basın toplantısında bir ayara gelen İçer, kurum çalışmaları ve hedefleriyle ilgili bilgiler verdi. Öğrencileri daha donanımlı hale getirmek adına çeşitli çalışmalar yaptıklarını anlatan İçer, “İlk olarak anasınıfından itibaren iyi bir yabancı dil eğitimi vererek öğrencilerin İngilizce ile iletişim kurmalarını sağlamak. İkinci olarak her öğrencimizin bir müzik dalında kendisini geliştirip bir enstrümanı en azından hobi olarak kullanabilmesini sağlamak. Üçüncü olarak da mutlaka her öğrencimizin en az bir spor dalında lisanslı sporcu haline getirmek. Nasıl ki çevre kirliliği, gürültü kirliliği vardır, aynı onun gibi bir de düşünce kirliliği vardır. Bu düşünce kirliliğinin  önüne de öğrencilerimizin duygu ve düşüncelerini müspet yöne yönlendirmekle geçebiliriz. İşte bizler öğrencilerimizi sanatla, müzikle, sporla, edebi zevklerle meşgul edebilirsek düşünce kirliliğinin de önüne geçebileceğimize inanıyoruz” dedi.

İçer, Özel Namık Tanık Koleji’nin Çankırı’nın ilk ve tek özel okulu olduğunu vurguladı.

Özel Namık Tanık Kolejine giriş sınavı olarak da bilinen ödüllü bursluluk sınavının 27 Nisan pazar günü yapıldığını dile getiren İçer, “4,5,6,7 sınıfı öğrencilerden 1200 öğrencinin katıldığı bursluluk sınavı neticesinde sınıflar bazında ilk 100’e giren öğrencilere değişik oranlarda indirim yapılacak. Okulumuz bundan önce sadece 4. sınıflara sınav uyguluyordu. Ancak bu seneden itibaren her yıl 5,6,7. sınıflara da sınav uygulanacaktır. Eğitim Öğretimin sonucunu aldığımız ölçme ve değerlendirme, eğitim süreci kadar önemlidir. Yıl içerisindeki eğitim sürecini ölçtüğümüz bu sınavlar sayesinde Çankırılı öğrencilerimiz başarı sonuçlarını her yıl test etme imkanına sahip olacaktır. Çankırılı velilerimiz bu sayede çocuklarının bir yıl önceki durumuna göre yeni yıldaki başarı seviyesini akranları arasında görme imkanını kazanmış olacaklardır. Şu anda kendi okulumuzda okuyan öğrencilerimizin de katıldığı sınav sayesinde mevcut öğrencilerimiz her yıl sınava hazırlık imkanı bulacak ve derecesini yükseltme imkanına sahip olacaktır. Başarı durumları öğrencilerimizin lehine kullanılacak, başarı durumları düşse de eski durumları korunacaktır. İkinci etkinliğimiz ise Bakanlığımızın Belirlediği  100 Temel eser kitaplarından seçtiğimiz yedi kitabın sınavıdır. 3 Mayıs cumartesi günü okulumuz da yapılan kitap sınavı İl geneli 5. ve 6. sınıflardan 210 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilmiştir. Merkez ve İlçelerden okullarımızın Türkçe  öğretmenlerinin kendi okullarında yapmış oldukları sınav neticesinde belirlemiş oldukları öğrencilerimize bu sınav yapılmıştır. 80 sorunun sorulduğu kitap sınavındaki başarı seviyesi bizleri mutlu etmiştir.  Bu iki etkinliğimizin ödül töreni 15 Mayıs perşembe günü saat 18:00 da okulumuz konferans salonunda yapılacaktır” ifadelerini kullandı.

Özel Namık Tanık Koleji’ninin, birçok bakanlık projesine ev sahipliği yaptığını ve 520 öğrencisi ile tam kapasite doluluk oranıyla çalıştığını ifade eden İçer,  8.sınıf öğrencilerinin 1.dönem girdiği TEOG Sınavı sonuçları hakkında bilgiler verdi.

Sınavda Türkçe, Matematik, Fen ve Teknoloji, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Yabancı Dil derslerinin her birinden 20 adet soru sorulduğunu anlatan İçer şunları kaydetti:

“Milli Eğitim Bakanlığı ,sınav sonrasında Matematik dersinden 2, Fen ve Teknoloji dersinden 1 soruyu iptal etmiştir.Bu nedenle, sınav toplam 117 soru üzerinden değerlendirilmiştir. Bu sistemde yanlış cevaplar doğru cevapları götürmemektedir. Yani yanlış cevap sayısı, doğru cevap sayısı üzerinde etkili olmamaktadır.  Her zaman olduğu gibi birkaç öğrencimizin ya da bazı seçilmiş istatistikleri değil, 73 öğrencimizin ortalamasını sizlerle paylaşmanın gururunu yaşıyoruz.Bu davranışımız, bizi biz yapan başarı anlayışımızın ve tüm öğrencilerimizi kendi kapasitelerinin en üst sınırına taşıyan akademik programımızın sonucudur. Son olarak da yeni eğitim sezonumuzun hazırlıkları başlamıştır. 2014-2015 Yeni Eğitim Öğretim yılının kayıt yenileme sürecinde  henüz 10 gün geçmesine rağmen %50 Kayıtlarımızı tamamlamanın mutluluğu sorumluluğumuzu daha da arttırmış okulumuzun başarı çıtasını daha da yukarı taşımak için bizleri motive etmiştir.  Elbette başarı yalnızca bir sonuç değil, bir süreçtir. Bu süreci en iyi şekilde değerlendiren tüm öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi , velilerimizi ve Çankırılı hemşerilerimizi gönülden kutluyoruz.”