Kurum müdürleri sorunlarını masaya yatırdı

Çankırı İl Koordinasyon Kurulu toplantısı Vali Yardımcısı İbrahim Şahin başkanlığında belediye başkanları, kaymakamlar ve kurum temsilcilerinin katılımı ile dün Valilik Birlik Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Vali Yardımcısı Şahin, koordinasyon toplantılarında kurumlar arası iletişimin sağlanmasına dikkat çekerek, kurumların birbirleri arasında olan sorunların çözümü noktasında etkin görev almaları gerektiğini kaydetti.

Ayrıca Vali Yardımcısı Şahin “Devletimizin tahsis etmiş olduğu hizmetlerin yerinde ve zamanında kullanılması için her düzeydeki personelin görevlerini ifa etmesi gerekmektedir” dedi.

Toplantıda ilk olarak söz alan kurum İller Bankası oldu. İller Bankası yetkilisi Çerkeş, Şabanözü ve Bayramören’e yapılacak alt yapının programa alındığını, fakat Bayramören’in kendi isteği ile alt yapı programından çıktığını ifade etti.

Daha sonra kürsüye gelen Karayolları 15. Bölge Müdürü kurumunun Çankırı’da yapacağı yatırımlar hakkında bilgi verdi.

Çankırı’da karayollarının yaptığı 609 kilometrelik yol çalışmasının 54 kilometresinin 4. bölge tarafından yapıldığını geri kalan bölümün ise kendi bölgelerince tamamlandığını belirtti. 2011 yılında TTK yolunun tamamlanacağını söyleyen yetkili; Korgun, Ilgaz, Kurşunlu yolunun da bayrama kadar bitirileceğini dile getirdi.

DSİ 5. Bölge’nin yatırımlarının görüşülmesinde söz alan Çerkeş Belediye Başkanı Şükrü Tarhan ve Saçak Belde Belediye Başkanı Hamza İnkaya Akhasan Barajı’ndan Çerkeş ve İlçelerinin içme suyu olarak faydalanması gerektiğini belirterek “Şu an Saçak Beldemiz susuzdur. Projeye, bu sudan içme suyu olarak kullanmamızı sağlamalıyız” dediler.

Tapu ve kadastro yatırımlarının görüşülmesinde de Ilgaz ve Çerkeş’te bulunan İlçe Kadastro Müdürlüklerinin kapatıldığı, artık çalışmaların il merkezinden yürütüleceği belirtildi. Ayrıca kadastro sorunu olan 3 köyün olduğu bildirildi.

Bedaş Bölge Müdürlüğü adına söz alan yetkili konuşmasından sonra tepkiyle karşılaştı. Elektrik işleri özelleştirilmeden önce 2 farklı yaylaya elektrik aldıklarını ifade eden Kalfat Belediye Başkanı Mustafa Bal, şu anda 6 yaylalarının olduğunu ve hiçbirisinde elektrik bulunmadığını kaydetti. Elektrik faturalarının aylık olarak değil, 6 ay da bir kez geldiğini de vurgulayan Bal, ilçelerde Bedaş adına temsilciler olması gerektiğini savundu.