Kurşunlu’ya kütüphane

Her Okula Bir Proje’’ kapsamında okullara modern kütüphaneler kazandıran Çankırı Belediyesi, eğitim projelerine devam ediyor. Proje kapsamında Kurşunlu ilçesinde bulunan Şehit Ekrem Aygen İlkokulu’na kütüphane yapıldı.

Kütüphane’nin açılışı için düzenlenen törene Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, eşi  Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Çankırı Şubesi Zeynep Perihan Dinç, Kurşunlu Belediye Başkanı Şakir Kaymak ile öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Dinç, Kurşunlu’nun yeni dönemde hızla gelişeceğini belirterek “Göreve seçilen Şakir Bey’in bu güzel ilçemize başarılı hizmetler vereceğinden şüphem yok’’ diye konuştu.

Eğitime önem verdiklerini hatırlatan Dinç, ‘’Yavrularımızın geleceği bizim için önemli. Biz eğitim projelerimiz için ciddi bir bütçe ayırıp bu iş için bir ekip kurduk. Çankırı merkezde hizmet götürmediğimiz okul kalmadı. Bugün de Kurşunlu’daki yavrularımızı kütüphaneleri ile tanıştırdık’’ ifadelerini kullandı.

Kurşunlu Belediye Başkanı Şakir Kaymak da yerel seçimlerde eğitim yatırımları için söz verdiklerini hatırlatarak desteklerinden dolayı Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç’e teşekkür etti.

Konuşmaların ardından kütüphanenin açılışı yapıldı. Kütüphaneye Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Çankırı Şubesi de teknik donanım ile birlikte 3 yüz kitap bağışladı.