Kursiyerlere sertifikaları verildi

Çankırı Emniyet Müdürlüğü tarafından personele yönelik olarak açılan kursları bitiren kursiyerlere sertifikaları verildi.

Çankırı Polis Evi’nde düzenlenen kursları tamamlayan 50 kursiyerden 39’una sertifikası verildi. Sertifika töreni öncesi bir konuşma yapan İl Emniyet Müdürü Osman Zoroğlu, emniyet teşkilatı olarak çağın gereklerine göre kendilerini devamlı yenilediklerini ve açılan bu kurslarla personelin yeni gelişmeler hakkında bilgilendirildiğini aktardı. Yapılan konuşmanın ardından kursiyerlere sertifikaları takdim edildi. Emniyet Müdürlüğü tarafından 2011 yılında genel bilgi toplama, manuel parmak izi ve belediyeden emniyete geçen personele yönelik kalorifer ateşçiliği kursu açılmıştı.

Polis Evi’nde gerçekleştirilen sertifika töreninin ardından Çankırı Emniyet Müdürlüğü bünyesine katılan 6 aracın anahtar teslim töreni de dün gerçekleştirildi. Göreve geldiği 2009 yılından bu yana 31 aracı emniyet bünyesine kattıklarını belirten Zoroğlu, “2009 yılından buyana araçların üçte birini yeniledik. Teşkilatımıza 2012 yılında da araç takviyesi devam edecek” dedi.