Kursiyerler sertifikalarını alacak

“Kayıtdışı İstihdama Kayıtsız Kalamayız” Projesi “Temel Bilgisayar ve Ön Muhasebe Kursu” sertifika Töreni 11 Nisan 2011 tarihinde gerçekleştirilecek. Proje ve sertifika töreni hakkında bilgi veren ÇATSO Projeler Koordinatörlüğü, “Türkiye ile Avrupa Birliği arasındaki mali işbirliğine yönelik geliştirilmiş olan Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (Instrument for Pre Accession-IPA)’nın “İnsan Kaynaklarını Geliştirme” bileşeni kapsamında kayıtlı istihdamın artırılması, kayıtdışı istihdamın önlenmesi amacıyla “Yenilikçi Yöntemlerle Kayıtlı İstihdamın Teşviki” geliştirilmiştir.  Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen söz konusu hibe programı “Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı” tarafından yürütülmekte ve izlenmektedir.

“Kayıtdışı İstihdama Kayıtsız Kalamayız” projesi “Yenilikçi Yöntemlerle Kayıtlı İstihdamın Teşviki” kapsamında Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası Koordinatörlüğünde Çankırı Valiliği ve Çankırı Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası ortaklığıyla yürütülmektedir. Projenin  toplam bütçesi 158 bin 646 Avro olup, bu tutarın %10’luk kısmı Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası’nın eş finansman katkısıdır.

“Kayıtdışı İstihdama Kayıtsız Kalamayız” isimli projemizin faaliyetleri arasında bulunan “Temel Bilgisayar ve Ön Muhasebe Kursu” dersleri 18 Mart 2011 tarihinde bitmiştir. Kursa katılan 53 kişi dersleri takip ettikleri gün başına 8 € almaya hak kazanmışlardır. Kursa katılanlara Katılım Sertifikaları 11 Nisan 2011 Pazartesi günü saat 17:00’de düzenlenecek toplantıda Çankırı TSO Yönetim Kurulu Başkanı Hayrettin Çelikten ve proje ortaklarının (Çankırı Valiliği, SMMMO) temsilcileri tarafından verilecektir” dedi.