Dunlop

Kuran Kursunu tamamladılar

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Diyanet İşleri Başkanlığı Çankırı İl Müftülüğü İstasyon Camii tarafından düzenlenen 2011 yılı Yaz Kuran Kursu önceki gün yapılan etkinliklerle son buldu.

 

İstasyon Cami’de Kuran Kursunu düzenleyen din görevlisi İsmail Yavuz ve öğrencileri tarafından mini bir ilahi dinletisi düzenlendi. Etkinliklere Çankırı Müftüsü Arslan Türk’te katıldı. Kuran Kursuna katılan öğrencilere 2 ay gibi bir kısa sürede verilen eğitimin oldukça başarılı olduğunu belirten Türk,  dereceye giren öğrencilere ödüllerini takdim etti. Dereceye giremeyen öğrencilere ise birer adet Kuranı Kerim hediye edildi. Ayrıca Türk, etkinlikleri düzenleyen ve öğrencilere yaz tatilinde hem eğlenme,  hem öğrenme fırsatı sunan İsmail Yavuz ve diğer cami görevlilerine teşekkür etti.

 

Bir yaz tatilini daha hayırlı bir şekilde tamamladıklarını dile getiren İsmail Yavuz, öğrencilerine tüm hayatlarında başarılar dilerken, bu tür programların önümüzdeki senelerde de devam edeceğinin sinyallerini verdi. Ayrıca Yavuz şunları söyledi;

“Bu tür etkinlikler, çocuklara dinini ve camiyi sevdirmek için yararlı olduğunu düşündüm. Bu yüzden bu tür bir organizasyon düzenledim. Zaman zaman çocuklarla toplanıp sohbet yapıyoruz, pikniğe gidiyoruz. Öğrenciler bana bende öğrencilere alıştım. Bizim hedefimiz dinimizi çocuklarımıza en iyi şekilde aşılamaktır”

Ayrıca İl Müftüsü Arslan Türk’e,  Din görevlisi İsmail Yavuz tarafından katılımından dolayı çiçek hediye edildi.