Dunlop

Kriz merkezi toplandı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

23 Ekim 2011 günü saat 13.41’de Van İlinde 7.2 büyüklüğünde yaşanan deprem nedeniy­le Valilikte Kriz Masası oluşturularak deprem bölgesine neler yapılabileceği değerlendiril­di.

Vali Vahdettin Özcan Başkanlığında yapılan toplantıya, Belediye Başkanı İrfan Dinç, Vali Yardımcısı Ahmet Atılkan, İl Jandarma Ko­mutanı J.Alb.Şakir Uslu, Emniyet Müdürü Os­man Zoroğlu, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hasan Yıldız, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Metin Çalışkan, İl Sağlık Müdürü Dr.Mehmet Karakoç, Milli Eğitim Müdürü Yaşar Petek, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Metin Karaoğlanoğlu ve Kızılay Başkanı Muzaffer Gülburun katıldı.

Vali Özcan, “Van İlinde yaşanan deprem nedeniyle toplanmış bulunuyoruz. Elimizden gelen ne varsa, bizden istenilen her ihtiyacı Çankırı olarak karşılayacağız. Çankırı ola­rak biz de deprem bölgesinde bulunuyoruz. Bu yaptığımız toplantıda hem Van için neler yapabiliriz, hem de kendi İlimizde olası dep­reme ne kadar hazırlıklıyız bunun değerlen­dirmesini yapacağız” dedi.

Kriz toplantısına katılan kurum amirleri, ken­di kurumları bünyesinde neler yapılabileceği konusunda Vali Özcan’a bilgi takdim ettiler.

Vali Özcan, “Çankırı Valiliği ile Van Valiliği arasında 2009 yılında imzalanan Karşılıklı Yardım ve İşbirliği Protokolü çerçevesinde bizden talep edildiğinde arama kurtarma personeli, hasar tespitinde çalışacak teknik personel ve iş makinelerini bölgeye gönder­mek için tüm hazırlıklarımızı yapalım. Şaba­nözü Kaymakamımız Van Eski Vali Yardım­cısı Hüseyin Demirbaş arkadaşımızı göreve çağırdılar, hemen gönderdik. Kamuda gö­revli arkadaşlarımızdan ya da sivil toplum kuruluşlarından görev almak isteyen olursa gönderebiliriz. Şu an itibari ile 2 doktor ve 11 yardımcı sağlık personeli görevlendirildi, deprem bölgesine ulaştılar. 3 Uzman Dok­tor ve 1 psikolog olmak üzere 4 doktorumuz daha yola çıktı. Onlarda hava yolu ile en kısa zamanda ulaşıp, yaralılara sağlık hizmeti su­nacaklar” dedi.

Vali Özcan, “24 Ekim itibari ile Yardım Kam­panyası başlatıp, biz de Çankırı olarak dep­rem bölgesinde yaşayanların sıkıntılarına bir nebze olsun katkıda bulunacağız. Tüm Çan­kırılıları bu kampanyaya katkıda bulunmaya davet ediyorum” dedi.