Köylere Hizmet Götürme Birliği toplantısı yapıldı

Çankırı Valiliği Köylere Hizmet Götürme Birliği Aralık ayı olağan toplantısı Çankırı Valiliği Birlik Toplantı Salonu’nda Vali Yardımcısı Ahmet Atılgan başkanlığında yapıldı.

Açılış ve yoklama ile başlayan toplantıda bir konuşma yapan Vali Yardımcısı Ahmet Atılgan, yıl içerisinde 2 milyon 130 bin lira maliyetindeki birçok işin tamamlandığını söyledi. Verimli bir sezon geçirdiklerini anlatan Atılgan, gerçekleştirilen işlerle ilgili genel bilgiler verirken, Kuzu Köyü’nde devam eden bordür ve parka çalışmalarının tamamlandığını, Ovacık grup yolunda da toplam 11 km. asfaltlama çalışması yapıldığını açıkladı.

Aşağı yanlar sulama işlerinin tamamlandığını da sözlerine ekleyen Atılgan, Plan Bütçe Komisyonu ve Birlik Encümeni’nde görüşülen 2013 yılı tahmini gelir ve gider bütçesinin 4 milyon lira olarak belirlendiğini kaydetti. Oylamaya sunulan konu oybirliği ile kabul gördü.

Gündemin diğer maddesinde mülkiye müfettişleri tavsiyeleri doğrultusunda hazırlanan temsili tören ağırlama ve tanıtım gibi giderler görüşüldü. Konuyla ilgili okunan yazının ardından söz alan Meclis Başkanı Osman Canbaz, konunun sınırlarının daraltılması ve daha anlaşılır hale getirilebilmesini gerektiğini söyledi. Atılgan ise konunun oylamasının yapıldığını belirterek, “Başkanım bu oylama yapıldı ve kabul edildi. Bu önerinizi diğer toplantımızda değerlendirelim” dedi.  Talebin değerlendirilmesini isteyen Başkan Canbaz da konunun oybirliği ile değil, oy çokluğu ile kabul gördüğünü hatırlattı.

Merkez köy muhtarlarının talepleri ile devam eden toplantı dilek ve temennilerle sona erdi. Toplantının sonunda İl Özel İdaresi Yemekhane’nde misafirlere yemek ikramı yapıldı