Dunlop
featured

Koordinasyon toplantısı yapıldı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

koordinasyon (6)2014 yılı 1. dönem yatırım programlarının değerlendirildiği İl Koordinasyon Kurulu toplantısı dün Vali Vahdettin Özcan başkanlığında gerçekleştirildi.

Gençlik Merkezinde gerçekleştirilen ve Kamu kurum ve kuruluş yetkilileri ile bölge müdürlerinin katıldığı il koordinasyon toplantısında 2014 yılı yatırım programlarının değerlendirilmesi, yatırımların ve sosyo-ekonomik gelişmelerin izlenmesi ele alındı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Vahdettin Özcan, “Bugünkü toplantıda 2014 Yılı Yatırım Programı’nda yer alan projelere ilişkin değerlendirmeler yapılacaktır. Yatırım Programı’nda yer alan projelere ilişkin detaylı bilgiler yatırımcı Bölge ve İl Kuruluşlarımızca verilecek olup özet bilgiler şu şekildedir: Toplam proje sayısı 506, dönem içerisinde biten proje 87, devam eden ise 73, ihale aşamasında olanların sayısı123 ve başlanamayan proje sayısı ise 223″ dedi.

2Yatırım Programı’nda yer alan projeler temelde ilimizin sosyo-ekonomik göstergelerini ve kamu hizmetlerini iyileştirici niteliktedir” diyen Vali Özcan, ” Devletimizin tahsis etmiş olduğu ödeneklerin yerinde ve zamanında kullanılması için her düzeydeki personel görevini hassasiyetle yerine getirecektir.

Kuruluşlarca uygulamayı etkin kılacak çalışma ve iş programları özenle takip edilecektir. İş programlarında ihale süreci ve mevsim şartları gibi unsurlar dikkate alınacaktır. Yatırım Programı’nda yer alan projelerin zamanında bitirilmesi temel hedef olup, projelerin her aşamasında bu temel hedefin dikkate alınması ve bu açıdan yoğun gayretin gösterilmesi gerekmektedir” dedi.

Vali Özcan’ın konuşmasının ardından yatırımcı kurumlar gerçekleştirilecek çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Vakıflar Bölge Müdürlüğü yetkilisi, tarihi eserlerle ilgili bir talep varsa iletin diyerek 1 ay içinde Hacı Murad-ı Veli Türbesinin ve İmaret Cami onarımının ihaleye çıkacağını belirtti.

DSİ 5. Bölge Müdürlüğü yetkilisi, Hamzalı Barajından bu sene 1500 hektar alana daha su verileceğini, Koyunbaba Barajının bu yıl biteceğini, Güldürcek Barajı havzasında  temizleme işlerinin olduğunu belirtti.

Kurşunlu Belediye Başkanı Şakir Kaymak, Kurşunlu ilçe içme suyunda arsenik oranı fazlalığı nedeniyle sıkıntı olduğu Hacılar Barajının bir an önce faaliyete geçerek içme suyu sıkıntısının hallolmasını belirtti.

Sağlık İl Müdür Vekili Halil Nevzat Yetkin’de konuyu Sağlık Bakanlığının takip ettiğini ifade etti.

Orman Bölge Müdürlüğü yatırımları konusunda söz alan Rektör Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş, Uluyazı’ya 9 bin fidan dikildiğini, yetişmiş ağaç konusunda destek beklediğini ifade ederek tüm ilçe Belediye Başkanlarını ve katılımcıları Uluyazı’da dikili bir ağaçları olması konusunda ağaç dikmeye davet etti.