Dunlop

Konuklar evlerine döndü

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AB Comenius programı çerçevesinde Mehmetçik İlköğretim Okulu öğretmen ve öğrencileri tarafından geliştirilen ve İtalya ile Macaristan’ın da ortak olarak kabul edildiği “So that children smile” (Gülsün diye çocuklar) adlı projenin ilk toplantısı Mehmetçik İlköğretim Okulunda yapıldı.Toplantıya İtalya’dan 5 öğretmen 5 öğrenci Macaristan’dan ise 3 öğretmen 5 öğrenci katıldı.

2011-2013 yıllarını kapsayan projenin amacı, küresel iklim değişikliğinin canlı yaşamına etkisi konusunda farkındalık düzeyini artırmak.Proje ile doğal çevre, toprak ve su kullanımı hakkında öğrencilerin bilgilerini gözden geçirmelerine yardımcı olunacak ve yine öğrenciler farklı ülkelerin çevre sorunları ve kültürleri hakkında bilgi sahibi olacaklar.

Bu amaçla bir araya gelen ülke ekipleri çeşitli faaliyetlerde bulundular. Faaliyetlerin yanı sıra Ilgaz gezisi,Tuz Mağarası,Taş Mescit,Ulu Cami, Çivitçioğlu ve Buğday Pazarı Medreseleri, Yaren Evi gibi yerleri ve şehir merkezini de gezen ekipler Milli Eğitim Müdürü Yaşar Petek’in de katıldığı veda yemeğinden sonra Perşembe günü şehrimizden ayrıldılar.Veda yemeğinde duygusal anlar yaşandığı görüldü.Birbirleriyle iyice kaynaştıkları görülen çocuklar ve öğretmenler karşılıklı olarak birbirlerine hediyeler verdiler.Milli Eğitim Müdürü Yaşar Petek ile Okul Müdürü Ahmet Yolcu ve İtalya ve Macaristan’ın koordinatör öğretmenleri birer konuşma yaptılar.

Okul Müdürü Ahmet Yolcu ekiplerin birbirleriyle kaynaşmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Projenin amacına ulaşmasını diledi. Projenin oluşturulmasında emeği geçen herkese teşekkür ederek misafirleri en iyi şekilde ağırlamaya çalıştıklarını belirtti ve onlara iyi yolculuklar diledi.

Milli Eğitim Müdürü Yaşar Petek de bu projeyi gerçekleştirenlere teşekkür etti ve “Umarım ilimizden memnun ayrılıyorsunuz, hepinize iyi yolculuklar diliyorum” dedi.

Koordinatör öğretmenler Anna Tarla ve Annet Szenas da Çankırı’da en iyi şekilde ağırlandıklarını, bu sebeple okul idaresine ve öğretmenlerine, Belediye Başkanına, Milli Eğitim Müdürüne teşekkür ettiklerini söylediler.

Gruplar tekrar görüşmek üzere birbirleriyle vedalaştılar.