Dunlop
featured

“Kırık not düzelir fakat kırık kalp düzelmez”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yarıyıl tatili başladı. İl Genelinde 8 bin 857 ilkokul, 8 bin 662 ortaokul, 8 bin 568 Lise ve toplamda 26 bin 87 öğrenci dün karne alarak yarı yıl tatiline başladı. Eğitim ve öğretimde 1. yarıyılın sona ermesi nedeniyle dün İsmail Hakkı Karadayı İlkokulu’nda karne töreni gerçekleştirildi.
Vali Vahdettin Özcan’ın da katıldığı karne töreninde öğrencilerle birlikte velilerde büyük heyecan yaşadı. Törenin açılış konuşmasını yapan okul Müdürü Resul Ayhan, tüm çocuklara başarılar diledi.
“Çocuklarımız kendi emeklerinin ürünü olan karnelerini alıp evlerine gidecekler” diyerek konuşmasına başlayan Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, “Bizim gözümüzde asla başarısız çocuk yoktur. Bütün çocuklarımız başarılıdır. Okullarımızda sadece öğrencilere değil aynı zamanda öğrenciyi etkileyen ve katkı sağlayan aileye ve bizlere de not verilmiş olmaktadır. Anne ve babalar karne notlarını değerlendirirken bu hususları da göz önünde bulundurmalıdırlar. Ders notları düşük olan bir öğrenci için karneyle verilen mesaj, ders çalışmasında eksiklikleri olduğu, bilgiye ulaşmada sıkıntıları olduğu veya etkili ders çalışmadığı, ikinci dönem için hangi derse nasıl ve ne kadar çalışması gerektiğidir. Elbette bu mesaj sadece öğrencilere değil, velilere de verilmektedir” dedi.
“Çocuklarımıza en fazla emeği veren öğretmenlerimizi gayretlerinden dolayı kutluyorum” diyen Vali Vahdettin Özcan, velilere seslenerek, “Sizin yaşadığınız heyecanı biliyorum çünkü bende yaşadım. Çocuklarınızın mutluğuna ortak olacaksınız birazdan” dedi.
Verilen karnenin sadece öğrenciye verilmediğini de aktaran Vali Özcan, “O karne sadece çocuğun değil. O karne, öğretmenin, velinin, okul idaresinin, milli eğitim müdürünün ve valinin karnesidir. Çocuğun payı çok azdır. Bu manada çocuklarınızı asla üzmeyin. Çünkü onlarla daha çok yol kat edip mesafe alacağız. Kırık notun her zaman düzeltilebileceği, fakat kırılan kalbin düzeltilmesinin ise çok daha zor olacağı anlayışı ile onlara yaklaşarak destek olmanızı temenni ediyorum” dedi.
“Çocuklarınızı özgür bırakın” diyen Vali Özcan, “Bu tatili istedikleri gibi özgürce geçirsinler, eğlensinler oynasınlar. Bunu vali olarak söylüyorum”
karne (46)
karne (53)