“Kimsenin altına lüks cip almak zorunda değiliz”

İl Genel Meclisi Haziran ayı birleşimlerinin 4.’sünü dün gerçekleştirdi. İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi Şeker Başkanlığında gerçekleştirilen dünkü birleşimde ilk olarak Bayramören ilçesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı hizmetlerinde kullanılmak üzere araç alımı için ödenek yetersizliği nedeniyle ihtiyaç duyulan 20 bin TL ödeneğin aktarılması ele alındı.

Gündem maddesi hakkında yapılan bilgilendirme sonrasında söz alan Bayramören İl Genel Meclisi üyesi Ahmet Çelik, “Kaymakamlığın bu talebinden İl Genel Meclis üyeleri olarak haberimiz yok. Bilgilendirme yapılmadı. Bu nedenle 1 ay ertelenmesini talep ediyorum” dedi.

İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi Şeker ise, “İktidarı ile muhalefeti ile Çankırı’ya hizmet vermeye gayreti gösteriyoruz. Bu nedenle bizi hiç kimsenin yok sayma yada baypas etme gibi bir hakkı yoktur” dedi

Atkaracalar İl Genel Meclis Üyesi Ahmet Ulusoy, ise sosyal hizmetlere bu konuda belli bir meblağın gönderildiğini dile getirerek, “İlçelere araç alımı için para gönderilmiş, fakat daha yüksek bir meblağ ile daha lüks araç almayı planlıyorlar. Bu vakıflar yıllardır var. Bayramören ilçesinde kimin ihtiyaç sahibi olduğunu daha belirleyememişler mi? Zaten kaynaklarımız kıt. Bu nedenle kimsenin altına lüks cip almak zorunda değiliz” dedi.

Meclis üyelerinin konu hakkında görüş bildirmesi sonrasında gündem maddesi bir sonraki aya ertelenmesi oy çokluğu ile kabul edildi.

Dün gerçekleştirilen meclis toplantısına valiliğin talepleri ile sonradan eklenen ilçelere bağlı köylerin sulama, içme suyu ve yol yapımı için 292 bin TL ödenek aktarılması ve bu konuda il valisine protokol imzalanması konusunda yetki verilmesi ele alındı. Gündem maddesi hakkında İl Özel İdaresi Köye Yönelik Hizmet Götürme Müdür Vekili Serdar Soydaş bilgi verdi. Gerçekleştirilen bilgilendirme sonrasında gündem maddesi oy birliği ile kabul edildi.

Son gündem maddesi olarak Ilgaz Kaymakamlığı lojmanı onarımı için 2014  mali yılı bütçesinden 7 bin TL ödeneğin Ilgaz ilçesine gönderilmesi ele alındı. Gündem maddesi oy birliği ile kabul edildi.

Dün gerçekleştirilen meclis toplantısında gündem maddelerinin bitirilmesi sonrasında Çankırı Halk Sağlığı Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Birimi  Şube Müdürü Ahmet Mızrak tarafından meclis üyelerine “Anne sütünün teşviki ve bebek dostu kurumlar programı” çerçevesinde kısa bir sunum yapıldı.

meclis (5)

Yazarlarımız Hakkında