Kermesin açılışı yapıldı

Süleymaniye ve Fatih Talebe Yurdu tarafından organize edilen kermesin açılışı dün Vali Vahdettin Özcan ve Belediye Başkanı İrfan Dinç’in katılımı ile gerçekleşti.

Açılış öncesi bir konuşma yapan Belediye Başkanı İrfan Dinç, kermese katkı sağlayan herkese teşekkür ederek, “Burada güzel bir hizmet verilmekte. Hayırda yarış koşusuna devam ediyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ederiz” dedi.

Geçen seneki açılışa da katıldığını aktaran Vali Vahdettin Özcan ise, “Kermesler insanlarımızı buluşturuyor ve güzel hizmetlere vesile oluyorlar. Şu anda ilimizin önemli sorunlarından biri de yurt sorunu. Her gün 4-5 öğrenci bunun için bana geliyor. Yurt konusunda özel teşebbüslerin de çalışma yapması gerekiyor” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından kermesin açılış  kurdelesi kesildi.

Süleymaniye ve Fatih yurtlarında şu an toplam 225 öğrenci kalıyor. Yurtlar hakkında bilgi veren Fatih Öğrenci Yurdu sorumlusu Latif Dereli, “Fatih yurdumuzda 115 üniversite öğrencimiz, Süleymaniye yurdumuzda da 110 ilköğretim öğrencimiz bulunuyor. Her sene olduğu gibi bu sene de yurt açılışlarımızda kermes düzenledik. Bu çalışmamızdaki amacımız, öğrencilerimize bir nebze de olsa katkıda bulunmak. Bizlere bu konuda yardımcı olan tüm halkımıza teşekkür ederiz” dedi.