Kent Konseyi Yürütme Kurulu Toplandı

Çankırı Kent Konseyi Yürütme Kurulu, seçimler sonrası  Hoca Ahmet Yesevi Apartmanı’ndaki  bürosunda  yaptığı ilk toplantıda  görev  dağılımını gerçekleştirdi.

Kent Konseyi Başkanı Muzaffer Derelli başkanlığında yapılan toplantıda, Ayhan Arslan’ın  Genel Sekreterlik görevine devam etmesi kararı çıkarken, başkan yardımcığına Rafet Alemdar getirildi.

Yürütme Kurulu üyelerinin sorumlu oldukları çalışma grupları şöyle :

Hüseyin Çetiner (Turizm, İşletme ve Tanıtım), Selmin Çıbık (Kentsel Tasarım ve Altyapı), Osman Karadeniz ve Bayram Ergan (Kültür ve Sanat), Metin Memiş (Afet Koordinasyonu),  Tuba Demir Göktaş (Çevre ve Halk Sağlığı), Uğur Altıparmak (Proje Koordinasyon), Mehmet Ateş (Basın Yayın ve Halkla İlişkiler), Turgut Ünal (Eğitim) ,Kürşad Akduman (Gençlik Meclisi).

 

**

Yaklaşık 3 yıldır Kar-Gaz’a bağlı olarak ilimizde görev yapan Emre Yılmaz’ın görevinden ayrılacak olması nedeniyle çalışma arkadaşları ve Kar-Gaz tarafından bir veda yemeği düzenlendi.

Cumartesi günü düzenlenen yemeğe Kar-Gaz Genel Müdür yardımcısı Mevlüt Kara, Kar-Gaz Çankırı İşletme Müdürü Mahmut Kasar, Kastamonu, Çorum ve Çankırı’dan makine mühendisi Emre Yılmaz’ın çalışma arkadaşları katıldı.

Yemek öncesinde kısa bir konuşma yapan Kar-Gaz Çankırı İşletme Müdürü Mahmut Kasar, 3 yıldır Çankırı’da görev yaparak bir çok önemli işi gerçekleştiren arkadaşları Emre Yılmaz’dan ayrılacak olmaları nedeniyle üzgün olduklarını kaydederek, ‘’3 Yıldır kendisiyle çok uyumlu bir şekilde çalıştık. Kendisi burada çalışırken gözümüz hiç arkada değildi. Emre beyin yerini doldurmak zor olacak’’ dedi.

Çankırı’ya ilk gaz verdiğimiz andan beri Emre Yılmaz’ın yanlarında olduğunu kaydeden Kasar, ‘’O andan itibaren yanımızdaydı. İç tesisat bölümünü kendisine bıraktık. Gözümüz hiç arkada kalmadı. Yolu açık olsun, hakkını helal etsin’’ şeklinde konuştu.

Ardından söz alan Genel Müdür Yardımcısı Mevlüt Kara, kimsenin ayrılmasını istemediklerini ama bazen şartların bunu gerektiğini belirterek, ‘’Önemli olan bulunduğumuz yerden nasıl uğurlandığımızdır. İnşallah hepimiz Emre gibi iyi bir şekilde uğurlanırız’’ dedi.

Son olarak konuşan Yılmaz, teşekkür ederek, Çankırı için elinden geldiğince hizmet etmeye çalıştığını söyledi. Yılmaz, Çankırı’da güzel günler geçirdiğini de sözlerine ekledi.

Programın sonunda Yılmaz’a plaket ve Çankırı’yı unutmaması için tuz lambası hediye edildi.