Kendi Yaptıkları Pastaları Afiyetle Yediler

Çankırı Belediyesi Kadın İstihdam Merkezinde pastacılık kursu gören kursiyerlerin 4–12 yaş grubundaki çocuklarına bir günlüğüne eğlence amaçlı pastacılık eğitimi verildi.

Neşeli bir ortamda gerçekleşen programda çocuklar, öncelikle büyükleri tarafından hazırlanan çeşitli pastaların yapılış aşamasını dikkatle takip ettiler

 

Daha sonra pasta tezgahları çocuklara bırakıldı. Büyüklerinden gördükleri pastaları yapmaya koyulan çocuklar, birbirinden ilginç pasta figürleri meydana getirdiler. Küçük yaşta hünerlerini sergileme fırsatını bulan çocuklar, eğlenmenin yanında büyükleri ve kendileri tarafından hazırlanan pastaları afiyetle yediler.

 

Kadın İstihdam Merkezi Pastacılık Eğitmeni Sıdıka Akyazı “ Buradaki amacımız, Çankırılı hanımefendilere pastacılığı öğretmenin yanında çocuklarıyla birlikte sosyal aktiviteler gerçekleştirerek, hayat şartlarının verdiği yorgunluğu üzerlerinden atmalarını sağlamaktır. Şu anda çok güzel bir hava yakalamış durumdayız. Bu imkanı biz hanımefendilere sağlayan Belediye Başkanımız İrfan Dinç’e çok teşekkür ediyorum “dedi.