Dunlop
featured

“Kazanan 1 kişi değil MHP’dir”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milliyetçi Hareket Partisi Merkez İlçe Başkanlığı seçimi dün gerçekleştirildi. 3 adayın yarıştığı seçim sonrasında Vahit Öztürk 164 delegenin oyunu alarak MHP Çankırı Merkez İlçe Başkanı oldu.
Tüm ilçelerde seçim çalışmalarını tamamlayan Milliyetçi Hareket Partisi dün merkez ilçe seçimini gerçekleştirdi. Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen kongrenin divan başkanlığına MHP Genel Sekreter Yardımcısı Recep Dumanlı, başkan yardımcılığına MHP MYK üyesi Kadir Şekerci, üyeliklere Ahmet Bukan, İrfan Keleş ve Arif Çayır seçildi.
Kongrenin açılış konuşmasını yapan MHP İl Başkanı Yusuf Naci Bayındır, “Nice canlar bu vatana kurban oldu, bizim canlarımız da 3 hilale kurban olsun” dedi.
“Bugün burada MHP’yi daha yukarılara taşımak için, MHP’yi Çankırı’da 1. parti yapmak için 3 arkadaşımız hizmete talip oldu” diyen Bayındır, Daha önce de söyledim. Bugün buradaki 400 kalp MHP diye atacak. Bütün yürekler MHP diye atacak.
Fitneye, fesata, ayrıştırmaya fırsat vermeyeceğiz. Bu salonda dosta ve düşmana örnek olacak bir seçim gerçekleştirilecek” dedi.
“Bu seçimin asla kaybedeni olmayacak” diyerek konuşmasına başlayan divan başkanı Recep Dumanlı, “Aday olan 3 arkadaşımızın yüreği bu dava için atıyor” dedi.
Yapılan açılış konuşmasının ardından merkez ilçe başkanı Mahmut doğan faaliyet raporları hakkında bilgi verdi.
“8 Ocak 2012 tarihinden bugüne kadar bizlere her türlü desteğini sağlayan tüm dava arkadaşlarıma sonsuz teşekkür ediyorum” diyerek konuşmasına başlayan Doğar, “Biz ilkelerimizden asla ayrılmadık. Yenilendik, geliştik fakat başkalaşmadık. Davamız için dimdik ayakta durduk. Birlik ve beraberlik içinde olduk.
Bugün küskünlüklerden kurtulma ve birlik olma zamanıdır. Küçük hesaplar yapma günü değildir” dedi.
Faaliyet raporunun oylanması sonrasında aday olanlar salonu dolduran partililere kısa bir konuşma yaptı.
İlk olarak kürsüye çıkan Çetin Kapdan, “Bu yola çıktığım günden beri hep düşündüm. Nasıl bir konuşma yapsam diye. Fakat 12 yılda 3 yerel, 3 de genel seçim sonrasında istediği başarıyı elde edememiş, başları eğilmiş MHP yüreklerinin içine su serpecek cümleler bulmakta zorlandım” dedi.
İktidarın büyük bir aldanma içinde olduğunu da aktaran Kapdan, “Geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapıldı. Çok büyük olanlara şunu söylüyorum. Onların 3 yerel seçimde aldıkları oyları toplasanız bu salonda bulunan ülkücülerin yüreğinin yüzbinde biri etmez. Bütün bu mağlubiyetlere bakıp iktidar olamayacağımıza belki siz inanmıyor olabilirsiniz fakat ben yürekten inanıyorum. Kaldırın başınızı ve dik tutun. Çünkü sizin arkanızda Türk milleti var. Türk milleti demek sadece sandığa gidip oy veren demek değildir. Türk milleti Oğuz Kağandan bugüne kadar davaya sahip çıkanlardır. Ve bu kutlu davaya çıkanlar inanın şuanda yanımızda” dedi.
Kapdan sözlerini “Bu seçimin kaybedeni olmayacak. Kim kazınırsa kazansın MHP kazanacak. Biz sokaklarda ıspanak fiyatına satılan demokrasiye değil, zor olana talibiz” diyerek tamamladı.
İkinci olarak kürsüye gelen Vahit Öztürk, çocukluğumdan beri içerisinde bulunduğum ülkücü camiada hayalim olan merkez ilçe başkalığı için günün bugün olduğunu düşünüyorum” dedi.
“Benim kazanmam veya kaybetmem önemli değil” diyen Öztürk, “Ben davamızın kazanmasını, MHP’nin Çankırı’da 1. parti olmasını istiyorum. Bizim amacımız partimizi bir çıta daha yukarıya taşımaktır” dedi
Son olarak kürsüye gelen Mustafa Gökdemir ise, ” Bizler bu güne kadar Çankırı’nın ilçe ve köylerini karış karış gezmiş, tüm sorunlarıyla bizzat yüzleşmiş olmanın verdiği tecrübeyle göreve talip olduk. Bu amaçla bu davanın hangi kadrosunda ihtiyaç varsa orada olmayı kendimize görev bildik” dedi. Yapılacak kongre sonrası kazananın MHP olacağını dile getiren Gökdemir, “Bu seçimin kaybedeni olmayacaktır. Kim kazanırsa kazansın, kaybedenler kazananların yanında duracak ve MHP’nin başarısı için ter dökecektir” dedi.
Adayların konuşmalarının ardından seçimlere geçildi. 400 delegenin yer aldığı seçim sonrasında 356 delege oy kullandı. Gerçekleştirilen oylama sonrasında Vahit Öztürk 164 oy aldı. Çetin Kapdan ise 138 oy alırken Mustafa Gökdemir’de 45 oy aldı. 9 ol da geçersiz sayıldı.
Seçim sonrasında bir konuşma yapan Çetin Kapdan, “Vahit arkadaşım bundan sonra benim merkez ilçe başkanımdır. Burada şunu da söylemek istiyorum. Kesinlikle il başkanlığına aday değilim” dedi
İl başkanlığına kendisinin de aday olmayacağını aktaran Mustafa Gökdemir’de herkese teşekkür etti. MHP Merkez İlçe Başkanlığını kazanan Vahit Özdemir, “Burada bir kişi kazanmadı. MHP kazandı. Yarından itibaren 7 Haziran’da gerçekleştirilecek olan yerel seçimler için çalışmalarımıza başlayacağız” dedi.
Yapılan seçim sonrasında Vahit Öztürk MHP Merkez İlçe başkanı olurken yönetim kurulu da şu isimlerden oluştu: Ethem Salık, Süleyman Yılmaz, A. Serhat Kalaycı, Hasan Çakır, İsmail YılmazRecep Çapar, Hüseyin Ramazan, Hasan Kara, Mustafa Sözlü, Ahmet Akkaya, Metin Ekizceli, Hasan Hüseyin Yılmaz, Erkan Yakup Doğan, Necati Şahin, Dursun Ahlat, Ömer Kılıçarslan, Ferhat Harpit, Ömer Polat