Dunlop

Kayınçoya kıyak

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İl Özel İdaresi bünyesinden Karayollarına gönderilen kadro fazlası işçilerin sıkıntılarını dinleyen MHP İl Başkanı Ali Acıbunar birbirinden çarpıcı iddialar duydu. İsim vermeden siyasileri, kurum müdürlerini ve STK’ları eleştiren işçilerin iddiaları içinde en dikkat çeken iddia “Hasan Yıldız, kayınçosunu 2 bin 150 lira ile hizmet alımı olarak çalıştırıyor” iddiası oldu.

 

Ziyaretin sonlarında çarpıcı iddialar ortaya atan bir işçi İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hasan Yıldız’ın Kırıkkale’deki kayınçosunu Çankırı’ya çağırarak 2 bin 150 lira ile İl Özel İdaresi’nde hizmet alımı ile işe başlattığını ileri sürdü. Hasan Yıldız’ın kadro fazlası olarak gönderilecek işçi listesinde de siyasi ayrım yaptığını belirten işçi, “Belediye başkanının yeğeni diye, Hüseyin Filiz’i tanıyor diye 10 kişiyi listeden çıkarttı. Biz gider her yerde görevimizi yaparız, ama MHP olarak sizden şunu istiyoruz. O binada mazot çalanlar var, o binada tanker patlatanlar var, o binada kayınçosuna kıyak yapanlar var. Bizim için lütfen bunları araştırın. Sizden bunları denetleyecek bir müfettiş istiyoruz” dedi.

 

MHP İl Başkanı Ali Acıbunar, duyduğu iddialar karşısında şaşırdığını ifade ederek, “MHP olarak ne yapmamız gerekiyorsa, emin olun o yapılacaktır” dedi.