Dunlop
featured

Kaya hızlı başladı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çankırı Cumhuriyet Başsavcılığı’na atanan Doğan Kaya ayağının tozuyla gazetecilerin karşısına geçti. Kaya, uygulamaya koyduğu “Destek Bizden Gayret Sizden” projenin tanıtımını yaparken, “Bunlar basit projeler benden daha büyük işler bekleyin” dedi.

Görev yaptığı iller ve gerçekleştirdiği projelerle ilgili samimi açıklamalarda bulunan Başsavcı Kaya, halk arasında kötü adam olarak tanınan hakim ve savcıları kamuoyuna daha iyi tanıtabilmek için gazetecilerle sık sık bir araya geleceklerini söyledi.

Sporu ve şiiri çok sevdiğini anlatan Başsavcı Kaya, “Ben size kendimi anlatmayayım. Ainesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Beni daha iyi tanıyabilmek için, görev yaptığım yerlere ve gerçekleştirdiğim projelere bakmalısınız” dedi.

Kaya, 0 bütçe ile büyük projeler yaptığını ve ulusal ve uluslararası birçok alanda ödül aldığını vurguladı.

“Hiçbir şey zor ve imkansız değildir” diyen Kaya, “Benden büyük şeyler bekleyin. Şu an açıkladığımız “Destek Bizden Gayret Sizden” proje bizim için basit bir iş. Hep beraber inşallah daha büyük işlere imza atacağız. Bu anlamda toplumun her kesimini projelerin mutfağında olmaya davet ediyorum. Herkes çözümün bir parçası olmalı. Biz tüm önerilere açığız. Akıl akıldan üstündür. Ben başsavcıyım her şeyi ben bilirim diye bir şey yok. Ben yabancı dil bilmeden, AB projesi yapıp, o projesi ödül alan tek başsavcıyım. Bu yüzden imkansızlık bizim için asla bir seçenek olamaz” ifadelerini kullandı.

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nin kendilerini takip ettiğini ifade eden Kaya, komitenin yakın zamanda Çankırı’yı ziyaret edeceğini belirtti.

Komitenin Çankırı’yı pilot il olarak tercih ettiğini ifade eden Kaya, ayrıca Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nin Çankırı’da bir olimpiyat okulu açacağını açıkladı.

Samimi tavırları ile dikkat çeken Başsavcı Kaya, “Heybemde Aşk Var” isimli bir şiir kitabı çıkarttığını ifade ederek, ‘Çankırı’ya heybem dolu geldim’ dedi.