Kavak şenlikleri yapıldı

Çankırı’nın Yapraklı Kavak Köyü Şenlikleri Kavak Köyü Dağeteğinde coşku ile kutlandı.

1 Temmuz Pazar Günü Köy Yaran ekibi, müzik eşliğinde Kavak Köyünün konukları olan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Vali Vahdettin Özcan, Belediye Başkanı İrfan Dinç ve konuklarını kendine özgü bıçak oyunu ile karşıladılar.

Gökçek; “Bu sene ağırlıkla festivallere daha çok önem veriyoruz, sadece Ankara’da değil Ankara dışındaki hemşerilerimize de destek olmaya çalışıyoruz, özellikle çocuklarımızı sevindirmeye çalışıyoruz ve onlara top ve hulahop dağıtıyoruz. İkramlarımız oluyor, bu suretle kaynaşmamız daha kolay oluyor, sizlere ne kadar hizmet etsek azdır.  Çankırı’nın yiğit insanlarının bizim yanımızda ayrı bir yeri var, size karşı ayrı bir muhabbetimiz var, hepinizden Allah Razı olsun” dedi.

Ayrıca Çankırı’nın bu yerinde dalak hastalığına iyi gelen dalak suyunun olduğunu söyleyen Çankırılı Türkiye Güreş Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Yağlı Güreş Yürütme Kurul Başkanı Mehmet Ayhan buraya dışarıdan insanların 3–5 günlüğüne geldiğini ve bu sudan yararlandıklarını söyledi.

Yurda dağılmış Kavak köylüleri köylerinde bir araya getiren şenliğe katılan gurbetçiler birbirlerini tanıma, hasret giderme ve doyasıya eğlenme imkanı buldu.

Güreş müsabakaları ve piyango çekilişi yapıldı.  Çekişmeli geçen çuval yarışı, yumurta yarışı ve yoğurt yarışında dereceye girenler ödüllendirildi.

Türkiye Güreş Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Yağlı Güreş Yürütme Kurul Başkanı Mehmet Ayhan ve köy sakinleri, Kavak Köyü Şenliklerine katkılarından dolayı Vali Özcan’a ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’e plaket takdim ettiler.