Kastamonu Belediye Başkanı Topçuoğlu, kalp krizi geçirdi

Kastamonu Belediye Başkanı Turhan Topçuoğlu, Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) Yönetim Kurulu Toplantısı için geldiği Çankırı’da kalp krizi geçirince hastaneye kaldırıldı.

KUZKA’nın Nisan ayı yönetim kurulu toplantısı için Çankırı’ya gelen MHP’li Kastamonu Belediye Başkanı Turhan Topçuoğlu, toplantının ardından Hacı Ali Tesislerinde öğle yemeği yedi. Daha sonra tesis sahibinin odasına gitmek isteyen Başkan Topçuoğlu aniden fenalaştı. Yanında bulunan AKP’li Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç’in koluna giren Topçuoğlu’na ilk müdahaleyi tesislerde bulunan İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Karakoç yaptı.

Çankırı’da kalp krizi geçiren Kastamonu Belediye Başkanı Turhan Topçuoğlu, ambulans helikopterle Ankara’ya sevk edildi. Kastamonu Valisi Erdoğan Bektaş, hayati tehlikenin devam ettiğini söyleyerek ”İlk tablo çok olumluya dönmüş durumda” dedi.

Topçuoğlu’na ilk müdehaleyi Çankırı Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Karakoç’nun yaptığını ifade eden Bektaş, ”Kuzey Anadolu kalkınma Ajansının bir toplantısı vardı. Toplantı sonrasında Belediye başkanımız fenalaştı. Yanımızda bulunan Çankırı Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Karakoç ve tesadüfen orada bulunan iki hekim arkadaşımız müdahale etti. Ardından hastaneye kaldırıldı. Ciddi bir kriz geçirdiğini öğrendik” dedi.

Bektaş, Topçuoğlu’nun ambulans helikopterle Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Cebeci Hastanesine sevk edildiğini ifade ederek, ”Sağlık durumu stabil hale gelmiş durumda. İleri tetkik ve tedavi için ambulans helikopterle Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Cebeci hastanesine sevk edildi” ifadelerini kullandı.

Topçuoğlu’nun ilk durumuna göre sağlığının daha iyi olduğunu belirten Bektaş, ”Doktorların söylediğine göre hayati tehlike devam ediyor olsa da ciddi tehlikeyi atlatmış durumda. Yüzde 99 kalp krizi diyorlar. Ama gerçekten ilk tablo çok olumluya dönmüş durumda. Biz bu sıkıntıyı atlatacağına inanıyoruz” diye konuştu.