Dunlop
featured

“Kariyer Zirvesi” yapıldı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çankırı Karatekin Üniversitesi İşletme Topluluğu tarafından düzenlenen “Kariyer Zirvesi” programı dün gerçekleştirildi.

Atatürk Kültür ve Sanat Merkezinde yapılan programa Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Temsilcisi Erdem Biçer, Memurlar.net Genel Koordinatörü Kutay Seymen Arıkan, KPSS Kariyer Dershanesi Kurucu Müdürü Mehmet Zakir Erin, ÇKÜ İşletme Bölüm Başkanı Ela Özkan Canbolat, öğretim görevlileri ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda ilk olarak bir konuşma yapan ÇKÜ İşletme Topluluğu Başkanı Adnan Taha Tuğrul, topluluk hakkında bilgiler verdi. Topluluk olarak düzenledikleri faaliyetlere değinen Tuğrul, “Önümüzdeki süreçte bu tür organizasyonlar yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Tuğrul ayrıca, işletme topluluğunda, başka fakülte ve bölümlerden öğrencilerin bulunduğuna da vurgu yaparak “Biz tamamıyla üniversitemize bağlı çalışan bir topluluğuz. Bizim topluluğumuzun asli görevi bölümümüzü tanıtmak, bölümümüzün ileride yapacağı işleri tanıtmak, bölüm öğrencilerinin haklarını korumak, bölüm öğrencilerine bilgilendirmede bulunmak olsa da, biz bunların dışında sosyal aktivitelere ve bu tür etkinliklere fazlasıyla yer veren bir topluluğuz. Üniversitemizin desteği ile Soma’ya gittik. Okulumuzu en iyi şekilde temsil etmeye çalıştık. 3ncü Ulusal İşletmecilik Öğrenci Kongresinin Çankırı’da yapılmasını sağladık. Bu kongre için sadece işletme topluluğu öğrencileri değil, diğer bölüm arkadaşlarımın da taşın altına eline koysun isterim. Biz yapıyor olsak da, bu üniversitemizin bir projesidir. Bizim alacağımız diplomaların daha değerli hale gelmesi için, Çankırı Karatekin Üniversitesinin daha fazla tanıtımının yapılması, duyurulması gerekli. Bir nevi kendimize hizmet edeceğiz” şeklinde konuştu.

Tuğrul’un ardından bir konuşma yapan ÇKÜ İşletme Bölüm Başkanı Ela Özkan Canbolat, bu tür programların öğrenciler üzerinde çok yararlı olduğunu belirterek, “Teori kadar, uygulayabilirlik de çok önemli. Bu programların kendi ayaklarımızın üzerinde durmamıza çok faydası var. Böyle organizasyonlara bol bol katılın. İleride bunların çok faydasını görürsünüz” ifadesini kullandı.

Canbolat’tan sonra kürsüye gelen Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Temsilcisi Erdem Biçer, bakanlığın kariyer personel yapısı ile ilgili bir sunum yaptı. Yeni bir bakanlık olduklarının altını çizen Biçer, çalışan personellerin birbirini yeni tanımaya başladığını söyledi.

Biçer, daha sonra, bakanlığın vizyon ve misyonundan bahsetti.

“Kariyer Zirvesi”nin öğleden sonraki oturumunda ise Memurlar.net Genel Koordinatörü Kutay Seymen Arıkan ile KPSS Kariyer Dershanesi Kurucu Müdürü Mehmet Zakir Erin, öğrencilere, KPSS’ye nasıl hazırlanmaları gerektiği ve sonrasındaki iş başvuruları ve alım süreçlerinde nelere dikkat etmeleri gerektiği konularında tavsiyelerde bulundu.

karatekin (1)