Dunlop

Kariyer meslekler konulu sunum yapıldı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çankırı Karatekin Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi tarafından düzenlenen “Kariyer meslekler” konulu sunum Atatürk, Kültür ve Sanat Merkezinde yapıldı.

Devlet Personel Başkanlığı, Devlet Personel Uzmanı Fatma Temiz, KPSS ve Kariyer meslekler konulu öğrencilere bir sunum yaptı.

Devlet Personel Uzmanı Fatma Temiz, Kariyer meslek, kariyer mesleğin özellikleri, kariyer mesleğe giriş şartları. Kamu personel seçme sınavı (KPSS), A grubu ve B grubu kadrolar, merkezi yerleştirme kapsamında olmayan kurumlar, KPSS lisans sınavı, KPSS ye kimler girebilir. KPSS de uygulanacak testler. KPSS de her bir teste sorulan soru sayısı, 120 adet KPSS puan türü, içerisinde her bir testin hesaplanmasına dair edindiği puan sayısı, KPSS puanlarının kullanımı, A ve B grubu kadrolar. Sözleşmeli grup 4-B merkezi yerleştirmede askerlik. Kamu kurumlarının yükümlülüğü ve KPSS puanlarının kontrolü, kariyer mesleğine giriş sınavına kaç kişi çağrılabilir? Kariyer meslekler KPSS yazılı ve sözlü sınav, en çok tercih edilen meslekler vb. konularda ayrıntılı bilgi verdi.