KARGAZ, iş bıraktı

KARGAZ işletmesinin, Çankırı genelinde devam eden doğalgaz çalışmalarını durdurması Çankırı halkını ayağa kaldırdı.

Çankırı Belediyesi ile KARGAZ arasında yaşanan sıkıntılar doğalgaz çalışmalarının askıya alınmasına neden oldu.  Çankırı’da 11173 abonesi olan KARGAZ, Pazartesi günü çalışmalarını askıya alarak işçilerini başka bölgelere sevk etti. KARGAZ’ın açtığı doğalgaz çukurları aylardır halkı rahatsız ederken, son olarak KARGAZ’ın çalışmaları durdurması Çankırı halkını ayağa kaldırdı.

Gazetemize yapılan şikâyetler üzerine görüş aldığımız KARGAZ işletmesi Makine Mühendisi Mahmut Kasar, durdurulan çalışmaların KARGAZ ile ilgisi olamadığını belirterek, “Çankırı Belediyesi asfalt tamiratlarını bizim yapmamızı istedi. Bizim ne bunu yapacak donanımımız ne de yetkimiz var. Bu çalışmaları yapamayacağımızı belirttik ve çalışmalarımızı durdurduk. İşçilerimiz çalışma olan diğer bölgelere gönderildi” dedi.

2011 yılı programı dahilinde yaklaşık olarak 7,5 km’lik çalışmanın kaldığını belirten Kasar, Çankırı Belediyesi’ne yapılan kazılar ve yıpranan yollar karşılığında yıllık olarak para ödediklerini ve ödemelerde bir aksama olamadığını da ifade etti.

Çalışmaları durdurulan 7,5 km’lik bölgede 3415 abone olduğu öğrenilirken, halkı sıkıntıya sokan çalışmaların sonucunun ne olacağı da merakla bekleniyor.

Çalışmaları durdurulan 4 günlük süre boyunca konuyla ilgili Çankırı Belediyesi’nin herhangi bir açıklama yapmaması da dikkat çekiyor.