“Kardeşiz” projesi hayata geçti

Çocuk ve gençlerin kişisel ve sosyal gelişimlerinin sağlanması çerçevesinde toplumsal açıdan korunmalarına ilişkin tedbirlerin yaşama geçirilmesini ve güvenli yaşama dolaylı olarak olumsuz yönde etki eden yoksunlukları azaltmayı amaçlayan Güvenli Hayat ve Güvenli Bir Gelecek İçin Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) 2012 yılında uygulamaya konulmuştu.
Bu amaçla Güvenli Hayat ve Güvenli Bir Gelecek İçin Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında, Emniyet Genel Müdürlüğü ile Türkiye İzcilik Federasyonu (TİF) arasında imzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde, 11-14 yaş grubundaki çocukların katılımı ile öğrencilerin moral ve motivasyonunu artırmak, Emniyet Teşkilatı ile kaynaşmalarını sağlamak amacıyla “Kardeşiz” Projesi hazırlandı.
Proje kapsamında ilimizde bulunan okullardan seçilen öğrenciler ilk olarak TİF tarafından hazırlanan program doğrultusunda otobüs ile Bolu ilinde bulunan TİF’e ait Aladağ Kampı’na hareket etti. Bolu kampı sonrasında ise İstanbul ve Çanakkale ili gezilece
TOKİ Ortaokulu ve Atatürk Ortaokulu’ndan seçilen 19 kız 18 erkek toplam 37 öğrenci Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik ve Çocuk Şube Müdürlüğü’nde görevli dört (4) polis memuru sorumluluğunda Türkiye İzcilik Federasyonu yetkililerinin katılımı ile Cumartesi günü saat:11.00’de İl Emniyet Müdürü Cengiz Öztürk ve beraberindeki heyet öğrencileri Bolu İli Aladağ Kampı’na uğurladı. Törene öğrencilerin veli ve öğretmenleri de katıldı.
Çankırı Emniyet Müdürü Cengiz Öztürk geziye katılan öğrenciler ile tek tek vedalaştıktan sonra güzel bir tatil geçirmeleri temennisinde bulundu. Öğrenciler ve aileleri de Emniyet Teşkilatı’nın yapmış olduğu faaliyetten dolayı memnuniyetlerini dile getirdiler.
emniyet (1)

Yazarlarımız Hakkında