Dunlop
featured

KARATEKİN HASTANESİ 10 YAŞINDA

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çankırı Özel Karatekin Hastanesi kuruluşunun 10. yılı münasebetiyle bir basın toplantısı düzenledi.
Hastane yemekhanesinde düzenlenen toplantıya, Çankırı Özel Karatekin Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kayabaşı, Hastane Müdürü Önder İzmirlioğlu, Halkla İlişkiler Müdürü Mustafa Potukoğlu, Hastane Başhemşiresi İfakat Çelik ile Halkla İlişkiler Sorumlusu Zeliha Özdemir katıldı.
Toplantının açılışında konuşan Çankırı Özel Karatekin Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kayabaşı, hastane kuruluşunda büyük zorluklar yaşadıklarını, fakat 10 yıl öce kurulan hastanenin güçlenerek büyüdüğünü anlattı.
Kuruluşunun ilk 3 yılında yükselen bir ivmeyle doyuma ulaşan bir hastane olduklarını ifade eden Kayabaşı, Çankırı’da en çok görülen hastalıkların başında diyabet ve koah hastalıkları geldiğini belirtti.
Çankırı’daki sağlık taleplerinin tam olarak karşılanabildiğine dikkat çeken Kayabaşı, “Amacımız sağlık sektöründeki pastadan tabi ki pay almak. Güler yüzlü hizmet vererek yasal payımızı almak. Amacımız sadece ticaret olsaydı, 2007 yılında MR’ı kurduğumuzda (1 buçuk milyon kredi alarak) bir kuruş fark ücreti almadan hizmet verdik. 2010 yılına kadar da almadık. 2010’da 20, 2011’den bugüne de 30 lira MR ücreti alıyoruz” diye konuştu.
Kayabaşı, “Biz bize tanınan haklara bize kutsal, insanlarımıza zulüm olacağı düşüncesiyle baktık. Burada yaşayan Çankırılılara hizmet aşkımız hala lavlı, hala alevli” ifadelerini kullandı.
Karatekin Hastanesi’nin de Sağlık Bakanlığı’nın uygulamaya koyduğu kapasite artırım hakkından yararlandığını dile getiren Kayabaşı, “Bakanlık hastanelere kapasite artırım hakkı tanıdı. Biz de kapasite artırımı için müracaat ettik. 78 yatak kapasiteli hastanemizi 95’e çıkartarak kapasite artırdık” dedi.
– KARATEKİN HASTANESİ FİKİR BİRLİĞİNİN ÖRNEĞİDİR
Çankırı’da müteşebbislik ruhunun canlandırılması gerektiğinin altını çizen Kayabaşı, “Karatekin Hastanesi, fikir, beden ve kapital birliğin en güzel örneğidir. Çankırı’da müteşebbislik ruhu canlandırılmalıdır. Bu düşüncemi 1999 yılından beri girdiğim her ortamda söyledim. Biz Karatekin Hastanesi olarak, bu ruhu bir araya getirerek, zorlu bir eserin nasıl gerçekleşebileceğini gösterdik. Siz de bir araya gelerek bir birinize olan güveni tazelemelisiniz. Çevremizde kötü örnekler çok, ama siz iyiyi örnek almalısınız. Çünkü iyiyi örnek alırsanız, iyi örnekler çoğalır, kötü örnekler azalır” diye konuştu.
– ÇANKIRI BASINI HEP YANIMIZDA OLDU
Kayabaşı, hastanenin kuruluş sürecinde Çankırı basınının kendilerine açık destek verdiğini ifade ederek, “Rahmetli başkanımız Mehmet Mutlu’nun döneminde, hastane yapma kararı aldığımızda çok büyük tepkiler vardı. Çankırı basını bize samimi duygularla inandı ve güvendi. Siz 10. yılımızda da bizlerlesiniz. Çankırı’nın eli, ayağı, gözü, kulağısınız” diye konuştu.
Kayabaşı, “Karatekin Hastanesi, Çankırı sağlık hizmetlerinin çıtasını yükselten bir lokomotif görevi yaptı. Sağlık Bakanlığı da özel hastanelerin kalite yönünde önünü açtı” dedi.
Hastane yönetimi toplantının ardından gazetecilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.
karatekin has (3)