Karatatar: “Yolları bozan firmalara gerekli yaptırımlar uygulanmalı”

Eldivan İl Genel Meclis Üyesi Ahmet Karatatar, dün meclis toplantısında bir konuşma yaparak, Eldivan -Yakınkent OSB arasındaki yoldan yakındı ve bu yolla ilgili plan ve proje çalışmalarına bir an önce başlanılması gerektiğinin altını çizdi.

Eldivan İl Genel Meclis Üyesi Ahmet Karatatar, dün sonuncusu düzenlenen il genel meclisi mayıs ayı toplantılarının dilek ve temenniler bölümünde söz alarak, Eldivan- Yakınkent OSB arasındaki yoldan yakındı.

Eldivan ilçesinin sanayi yatırımları yönüyle geri kaldığını ve işsizlik nedeniyle ilçenin devamlı göç verdiğini ifade eden Karatatar, Hisarcıkkayı köyü sınırları içinde kurulan Yakınkent OSB’nin kendilerini ümitlendirdiğini dile getirdi.

İlçe merkezinden Organize Sanayi Bölgesine gidilen yolun bazı kısımlarında güzergah değişikliği yapılması gerektiğinin altını çizen Karatatar, “İlçe merkezimizden organize sanayi bölgesine gidebilmek için şu anda kullanılan yaklaşık 30 kilometrelik Eldivan-Gölezkayı –Gölez- Elmacı-Küçükhacıbey-Büyükhacıbey-Hisarcıkkayı grup yolu çok virajlı ve yapısı uygun olmayan bir yoldur. Bu yolun bazı kısımlarında güzergah değişikliği yapılması gereklidir. Bu yolun yapılması sayesinde ilçemiz ve köylerimizdeki işsiz hemşerilerimiz organize sanayide açılacak fabrikalara çalışmaya giderken daha kısa yoldan, daha çabuk, daha az masrafla ulaşabileceklerdir. Eldivan – Yakınkent Organize Sanayi Bölgesi yoluyla ilgili plan ve proje çalışmalarına bir an önce başlanması gerekmektedir” ifadelerini kullandı.

İlçedeki Ölmezler mevki-Seydiköyü arasındaki yolunda, aşırı yük taşıyan kamyonlar tarafından tamamen bozulduğunu aktaran Eldivan İl Genel Meclis Üyesi Ahmet Karatatar, yolları bozan firmalara gerekli yaptırımların uygulanması gerektiğine vurgu yaparak, “İlçeyi,  Çiftlik – Akçalı ve Çukuröz köylerine bağlayan yolun Ölmezler Mevkii – Seydiköyü arası, kırmataş taşıyan aşırı yüklü kamyonlar tarafından tamamen bozuldu. Seçimler sırasında yolun bir kısmı greyderle kaldırılarak stabilize hale getirildi.  O bakımdan yolları bozan firmalara gerekli yaptırımların uygulanması ve yolların acilen asfaltlanması gerekiyor” diye konuştu.

İl Genel Meclis Başkanı Ruhi Şeker ise meclisin her yıl programına onarım çalışmalarını aldığını ifade ederek, “Bahsettiğiniz bu işin takipçisi olacağız” dedi.

Yazarlarımız Hakkında