Karadeniz, Şahin ve Filiz’i mecliste ziyaret etti

Çankırı Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birlik Başkanlığı TBMM’de milletvekilleri İdris Şahin ve Hüseyin Filiz’i ziyaret etti.

TBMM’de meclis bahçesinde ve meclis özel toplantı salonunda ağırlanan oda başkanları muhtelif konularda istek ve taleplerini ilettiler.

Ziyaret hakkında bilgi veren Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birlik Başkanı Osman Karadeniz; “Çankırımızın muhtelif mesleklerinin halli hususunda vekillerimizin anında devreye girerek gayretli çalışmalar yaptıklarını şimdiden görüyoruz” dedi.

Gerçekleştirilen ziyarette önümüzdeki günlerde düzenlenecek Ahilik ve Şed kuşanma törenlerine önemli devlet yöneticilerinin katılımını talep edilirken, Ahilik şölenlerinin kaç gün sürmesi gerektiği hususunda müzakereler yapıldı.

Milletvekili İdris Şahin ise; “Özellikle seçim öncesi bizlere manevi destekler veren Ilgaz Esnaf Sanatkârlar Odası Başkanı Saykal Saykal’a, Ilgaz Şoförler Odası Başkanı Vedat Savaş’a,  Çankırı’nın menfaatleri uğruna desteklerini esirgemeyen partili partisiz tüm Çankırı halkına en kalbi şükranlarımı iletiyorum.

Hüseyin Filiz ağabeyimle beraber haftanın 3 günü TBMM’de,  diğer günleri ise Çankırı’daki etkinliklere katılarak programlı çalışmalar yürütüyoruz.

Ankara-Çankırı, Çankırı-Ankara arası sıcak asfalt işi realize edilirken,  Ilgaz Kurşunlu bölgesinde problem olan yollar için yoğun çalışmalar başlatılmıştır.

Korgun Organize sanayinin geliştirilmesi, Çavundur Organize sanayinin realize edilmek üzere istihdam artırıcı çalışmalarımız devam etmektedir.

Bölgelerarası kalkınmışlık farklarını göz önüne alarak, her bölgenin kendine özgü şartlarını da bilerek halkımızın hizmetinde olmaya devam edeceğiz.

Yerel yönetimlerin finansmanı ve hizmet yapabilme yeteneklerinin artırılmasında başta Çankırı belediyemiz olmak üzere performanslarının artırılmasına azami gayret göstereceğiz.

TBMM’de Çankırı menşeili ya da bağlantılı değişik şehirlerden farklı partilerden seçilmiş milletvekilleri ve bürokratik mekanizmalarla iyi bir iletişimle güçlü iktidarın muktedir milletvekilleri olacağız.

% 66’lik oy oranıyla bizleri taltif eden partili, partisiz tüm hemşerilerimize layık olmaya çalışırken, eşraf kültürümüzün önemli unsuru Esnaf Odaları Başkanlarımıza, Çankırı Yaran Başağası ağabeyimiz Arif Astarlıoğlu’na, Mehmet Battal’a bizleri onurlandırdığı için teşekkür ederiz” dedi.