Karadeniz, hain saldırıyı kınadı

Çankırı Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Osman Karadeniz yaşanan hain saldırı nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı. Karadeniz açıklamasında şunları dile getirdi:

“Hakkari Çukurca İlçesi Kekliktepe bölgesinde bulunan konuşlu askeri birliklere 8 ayrı PKK grubu tarafından yapılan hain saldırıda 24 askerimiz şehit olmuş ve 22 askerimizde yaralanmıştır. Kahraman vatan evladının acı haberi hepimizi yürekten yaralamıştır. Cenabı Hakkın merhamet kapılarını sonuna kadar araladığı bu günlerde mertebelerin en yücesi olan şehitlik mertebesi ile şereflenen askerlerimizi toprağa verdik.

Hiçbir kalleş saldırı, hain pusu Milletimizi beraber yaşama kararlığından, bölünmez bütünlüğünden döndüremeyecektir. Milletimiz, bölücülere karşı kahramanca görev yapan bu vatan evlatlarını minnetle, şükranla anacak ve asla unutmayacaktır. Kutsal vatan topraklarının korunması, halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması uğruna canlarını feda eden şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor; ordumuza, geriye onurlu bir duruş içinde bıraktıkları ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetlerimize, onlar ile gurur duyan büyük Türk milletine sabır ve başsağlığı ayrıca yaralı askerlerimize de acil şifalar diliyorum” dedi.